Підписано указ про призов в армію: знову – з 18 років

Президент Володимир Зеленський підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби та строки проведення чергових призовів.

Відповідний указ від 16 січня розміщений на сайті глави держави.

“Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу”, – йдеться у тексті.

Датами призову визначено період з квітня по червень 2020 року та жовтень – грудень 2020 року.

Згідно з документом, планується призивати на строкову військову службу чоловіків, починаючи з 18 років.

Примітно, що за часів президентства Петра Порошенка існували певні розбіжності між законом “Про військовий обов’язок і військову службу” і президентськими указами про призов. Згідно із законодавством України, призову на строкову службу підлягають громадяни, яким “виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку”. Але згідно з останніми президентськими указами Порошенка, призивали громадян лише з 20 років.

Восени минулого року з Вінниччини для проходження строкової військової служби направили понад 700 призовників. Військовослужбовців строкової військової служби до виконання бойових завдань в Операції об’єднаних сил залучати не планували.

Нагадаємо, серед новобранців військової частини 3008 – семеро дівчат.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

690 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.