Смертельний маневр,   або Чим закінчилось ДТП біля Вороновиці

Смертельний маневр, або Чим закінчилось ДТП біля Вороновиці

Про дорожно-транспортну пригоду, що сталась наприкінці серпня 2017 року на автотрасі поблизу Вороновиці, тоді почула не тільки Вінницька область – на неї звернули увагу і центральні засоби масової інформації. Що там не кажіть, але не часто під час автоаварії гине відразу кілька осіб. У нашому випадку співудар транспортних засобів забрав життя двох осіб, ще один чоловік отримав небезпечні для життя травми, однак лікарі його врятували. Нині у Вінницькому районному суді оголошено вирок у кримінальному провадженні, порушеному за фактом того ДТП.

Як розповідають матеріали справи, вантажний автопоїзд у складі автомобіля «Рено Магнум» та напівпричепа рухався по дорозі під керуванням Оникія Детепенка (анкетні дані змінено). Вантажка їхала не порожняком – везла пшеницю. Як зазначається в документах, вага «снаряда» перевищувала 24 тонни, тому будь-яке зіткнення з легшою машиною – а особливо з легковиком! – було б, як мовиться, «грою в одні ворота».

Так і сталось. Перед поворотом до елеватора Оникій Детепенко зробив маневр, перестроюючись з правого ряду в лівий, але не пересвідчився, що він цим не створює перешкод для інших учасників руху, тобто порушив правила.

По іншій смузі руху зі швидкістю 90 км/год мчав «Пежо Експерт». Побачивши просто перед собою перешкоду, водій легковика вже не встигав ні загальмувати, ні об’їхати автопоїзд. Він устиг лише зманеврувати так, що вдарився в колесо «Рено». Від удару легку машину відкинуло – і на неї налетів «Фіат», що опинився на тій ділянці дороги якраз у цей момент.
Внаслідок подвійного зіткнення на місці ДТП загинули двоє пасажирів «Пежо», а водія з важкими травмами завезли до лікарні.

І от тут слід зазначити, що винуватець аварії повів себе дуже порядно. Оникій Детепенко цілком визнав вину в злочині, повністю компенсував потерпілим завдану їм матеріальну та моральну шкоду. Як підсудний сказав на судовому засіданні, “оскільки у нього звісно не було ані умислу, ані зухвалої поведінки, загинуло двоє людей, про що він дуже жалкує, переживає і вже декілька разів просив вибачення та прощення у потерпілих. (…) Тому він дуже просить суд не призначати йому покарання, пов’язане з реальним позбавленням волі, розуміючи, що цим людей, які загинули, вже не повернути, а за весь цей час він і так несе важке моральне покарання за скоєний злочин, хоча і необережний” (цитата з вироку).

Потерпілі не заперечували, відтак суд обрав таке покарання: п’ять років ув’язнення з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк три роки. Детепенко звільнений від основного покарання з іспитовим терміном три роки.


Леонтій Краснопільський

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.