Пожежна техніка – у мініатюрі

Пожежна техніка – у мініатюрі

На Вінниччині рятувальник зібрав мінімузей моделей рятувальної техніки
Пожежні машини, гелікоптери і танки – загалом близько сотні моделей спецтехніки зібрав у своєму робочому кабінеті головний рятувальник Немирова Олександр Довгий. Свій мінімузей почав створювати 10 років тому.
Першим у колекції став автомобіль американської служби порятунку. Його називає найціннішим, бо саме цю модель подарувала йому дружина на професійне свято, і з неї все і почалося.

  • Раритетна мінікопія автомобіля американської служби порятунку “911” – це найдорожчий експонат, – каже Олександр Довгий. – За технічною характеристикою, автомобіль має цистерну з водою. Саме такі машини свого часу використовували для гасіння пожеж у великих житлових масивах.
  • Як і будь-який інший колекціонер, Олександр розшукує моделі для свого зібрання не тільки у магазинах, а й на блошиних ринках, інтернетаукціонах, а також обмінюється ними з однодумцями. Нині в колекції рятувальника понад сто моделей техніки, причому це не тільки автомобілі, а й катери, літаки та навіть танки. В основному спецтехніка американського і радянського зразка, зокрема автомобілі ВАЗ, “Нива”, ГАЗ, “Волга”, “Жигулі”.
  • Є кілька унікальних екземплярів, це, зокрема автомобілі ручної роботи, що не мають аналогів у світі. Серед них і модель першої пожежної машини, яку мені привезли із Закарпаття. На її прикладі можна простежити, як за 100 років змінились спецавтомобілі пожежної служби, – продовжує Олександр Довгий. – Адже це одні з перших автомобілів, які використовувалися під час гасіння пожежі, вже потім з’явилися автомобілі з відкритим верхом, з цистернами з більшим вмістом води та з потужними насосами. І якщо раніше дзвіночком попереджали про те, що автомобіль їде, то зараз є більш потужні засоби.
  • Улітку під час канікул мінімузей моделей рятувальної техніки традиційно відвідують діти, які під час екскурсій знайомляться з рятувальною службою. А в майбутньому, коли колекція стане багатшою, музей планують відкрити для всіх відвідувачів. Взагалі Олександр Довгий планує відкрити музей служби “101” у Немирові.

  • Олександра МАКОВЕЦЬКА

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.