Жителі Вінниччини дедалі частіше скаржаться на неприємний запах на вулицях міст. Проте чи знали ви, що екоінспектори не мають повноважень вимірювати якість повітря безпосередньо біля ваших будинків? Розповідаємо, як працює контроль за викидами промислових об’єктів, що робити, якщо сморід заважає дихати, та як правильно оформити скаргу на підприємство-забруднювач.
Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області, пише Місто.

Останнім часом до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області дедалі частіше надходять звернення від громадян щодо неприємного запаху в атмосферному повітрі з проханням встановити його походження та перевірити можливі джерела забруднення.
Що саме контролює Інспекція? Відповідно до повноважень, Держекоінспекція здійснює нагляд за дотриманням підприємствами вимог природоохоронного законодавства. Фахівці проводять перевірки та виконують інструментально-лабораторні вимірювання виключно на стаціонарних джерелах викидів — димових трубах, вентиляційних системах та іншому технологічному обладнанні.
Водночас Інспекція не проводить вимірювання якості атмосферного повітря в житловій забудові та не визначає інтенсивність запахів. Тому лише за наявності стороннього запаху (без проведення спеціальних досліджень безпосередньо на підприємстві) неможливо зробити правовий висновок про порушення закону.
Що робити, якщо ви відчули неприємний запах?
- Якщо погіршилося самопочуття: з’явилося утруднене дихання, запаморочення, подразнення очей або слизових оболонок — негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте екстрені служби.
- Якщо є підозра на конкретне підприємство: якщо ви вважаєте, що джерелом смороду є діяльність певного заводу чи стаціонарного об’єкта, направте офіційне звернення до Державної екологічної інспекції у Вінницькій області. У межах своїх повноважень інспектори перевірять дотримання вимог законодавства та, за наявності підстав, вживуть заходів контролю.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

