Купівля житла в новобудові має деякі переваги перед вторинним ринком. Як мінімум, це вже готовий ремонт. Однак у самому процесі придбання вистачає нюансів, які не можна випускати з уваги. Експерти компанії Lupos радять, перш за все, переконатися в тому, що забудовник не є шахраєм, як і юридична контора, де відбуватиметься оформлення договору купівлі-продажу. Якщо перевірку не провести, немає гарантії, що компанія, отримавши гроші, у підсумку не “заморозить” будівництво тощо.

Що потрібно знати при покупці квартири в Україні (2023) | АН Маяк

Які існують схеми купівлі-продажу нерухомості в новобудовах?

Перше, що потрібно знати перед тим, як купляти квартиру у забудовника, це те, що стандартні договори про інвестування незаконні вже понад 15 років. Законні варіанти інвестування здійснюються через спеціальні фонди фінансування будівництва, недержавні пенсійні фонди тощо. Однак ці варіанти непосильні для невеликих забудовників, та й від великих вимагає великих вкладень. Тому більша їх частина перейшла на схему підписання попереднього договору купівлі-продажу. Його суть у тому, що квартири ще немає, але вже є домовленість про укладення основного договору. Багато забудовників працюють саме так.

Ще один варіант – купівля майнових прав на вимогу. Тобто забудовник показує документ, відповідно до якого ведеться будівництво будинку, і пропонує купити право затребувати в майбутньому житло в цьому будинку. Юристи стверджують, що купується не сама квартира, а право очікування завершення будівництва. Якщо її не буде закінчено, покупець не має права чогось вимагати. 

Особливості оформлення такої нерухомості

Щоб зрозуміти, як правильно купити квартиру в новобудові, важливо знати, на що звертати увагу. Особливо слід придивитися до забудовника. Як мінімум, у нього має бути дозвіл на проведення будівництва. Також перед підписанням необхідно ретельно вивчити договір за пунктами.

Щоб знизити ризики та в разі потреби захистити свої права в суді, потрібно дотримуватися цієї інструкції:

  1. Зібрати інформацію про забудовника. Вивчити його репутацію, як довго компанія на ринку тощо.
  2. Особисто відвідати об’єкт. Не завадить перевірити, як триває будівництво і в якому стані готові квартири.
  3. Витребувати статутні документи. Зокрема, свідоцтво реєстрації юрособи, що гарантує справжність компанії.
  4. Перевірити фірму-продавця. Партнер забудовника, що займається безпосереднім продажем квартир, також підлягає перевірці. Плюс, важливо уточнити, на яких умовах відбудеться купівля квартири в новобудові.
  5. Перевірити ліцензію. Йдеться про ліцензію на будівництво. Термін її дії має бути в порядку, як і дозвіл на будівництво будинку цієї поверховості.
pjf3g-FJWVKCAYmvOChpKeGctccB9KF39hjDywAncCZUp4ecHhEXrlpivSII7JOnYNauf6Zl54q6BQrN7dwmTM-OsF2hUocODU1Hny70x50jAJPj85kVTBuVQ_YSqLkh2_oA1Gwr7TVLR279A7a4xg

Де шукати дані про юридичних осіб?

Провести перевірку нескладно, знаючи навіть лише назву фірми. Насамперед експерти радять зазирнути на сайт Міністерства юстиції та виконати пошук за найменуванням контори. Там можна уточнити, чи існує взагалі така компанія, де знаходиться і чи відповідає інформація про неї запропонованій дійсності. 

Далі не завадить виконати пошук у Єдиному держреєстрі судових рішень. Це допоможе дізнатися, чи виникали у забудовника проблеми із законом. Однак існує маса обставин, через які компанія може бути перейменована. Тому не варто нехтувати пошуком і за кодом ЄДРПОУ. Це дасть змогу уточнити всі колишні назви, якщо такі є.

Насамкінець, варто уточнити про оформлення квартири в запланованій новобудові – договір купівлі-продажу нерухомості. У документі має бути вказана повна адреса квартири, що купується, термін завершення будівництва будинку. Додатково має бути прописано житлову та загальну площу, його вартість, умови оплати та передача права власності на нерухомість.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook