У Вінницькому обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки надали роз’яснення щодо видів повісток. Про це йдеться на сторінці ТЦК.
“Зазвичай саме слово “повістка” викликає у військовозобов’язаних страх. Не всі знають, що повістка ще не означає автоматичної відправки до військової частини, тому багато хто впадає в абсолютно безпідставну паніку. Варто розуміти що вручення повістки лише означає, що людина зобовʼязана зʼявитись до територіального центру комплектування для уточнення своїх військово-облікових даних”, — повідомили в ТЦК та СП.
Існує декілька видів повісток:
- для уточнення облікових даних
- для проходження військово-лікарської комісії
- для відправки у військову частину
Всі військовозобов’язані громадяни України мають перебувати на обліку в ТЦК та СП за місцем проживання. У випадку, якщо військовозобов’язаний змінив місце проживання, він повинен стати на облік у ТЦК та СП за новим місцем проживання. Перевірити або поновити свої дані можливо за особистим зверненням до відповідного Територіального центру комплектування.
Воєнний стан і мобілізація в Україні
24 лютого 2022 року президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану. Того ж дня представник ДПСУ Андрій Демченко у коментарі Суспільному підтвердив, що у зв’язку з агресією РФ та запровадженням воєнного стану на території України починає діяти обмеження на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років.
Воєнний стан за час повномасштабного вторгнення продовжували 7 разів:
- з 25 травня до 23 серпня 2022 року;
- з 23 серпня до 21 листопада 2022 року;
- з 21 листопада 2022 року до 19 лютого 2023 року;
- з 19 лютого до 20 травня 2023 року;
- з 20 травня до 18 серпня 2023 року;
- з 18 серпня до 15 листопада 2023 року;
- з 15 листопада 2023 року до 14 лютого 2024 року.
Плани змінити процес мобілізації в Україні
Раніше заступник голови парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв розповів, що Верховна рада хоче змінити порядок мобілізації в Україні. Відповідний законопроєкт планують розглянути, як тільки його узгодять з військовими.
1 грудня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки, на якому обговорили питання мобілізації.
В інтерв’ю BBC, яке вийшло 11 грудня, секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що на наступному засіданні Ставки верховного головнокомандувача розглянуть пропозиції у сфері мобілізації.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook