Як діагностують та лікують виразку дванадцятипалої кишки

Виразкова хвороба зустрічається досить часто: причин виникнення такої недуги досить багато. Першим симптомом є біль у животі, який спочатку спостерігається через кілька годин після приймання їжі (6-7 годин). Непотрібно зволікати, а варто негайно звернутися до гастроентеролога.

Діагностування захворювання

Лікар проводить медичний огляд, вислуховує скарги пацієнта, призначає ліки На https://liki.ua/shop/brands/omez-8085 можна замовити якісні препарати для лікування. Лікар використовує пальпацію для визначення сили болю та кордонів, в яких він виникає.

Після огляду пацієнт проходить лабораторні обстеження. В першу чергу проводиться аналіз крові, який дозволяє виявити понижений вміст еритроцитів та гемоглобіну. Крім того, проводять аналіз калу на приховані кровотечі.

Щоб виявити зміни в тканинах, призначають два методи: рентген та езофагогастродуоденоскопію. Перший метод вважається застарілим та не дозволяє визначити виразки діаметром менш як 5 мм. ЕГДС – обстеження за допомогою ендоскопа. Щоб виявити бактерію хелікобактер пілорі проводиться швидкий уреазний тест.

Лікування виразкової хвороби дванадцятипалої кишки

Процес лікування передбачає використання медикаментів та дотримання спеціальної дієти. Серед препаратів призначають:

  • інгібітори протонної помпи;   
  • гастропротектори;
  • антациди;
  • знеболювальні засоби тощо.

Звісно, тільки фахівець може призначати певні ліки, самолікування неприпустиме!

Що стосується харчування, дієта залежить від фази захворювання. Наприклад, в період ремісії потрібно харчуватися 4-5 разів на день, а при загостренні – 5-6. Інтервал між прийманнями їжі не має перевищувати 4 годин.

Існує спеціальна дієта, що встановлює список продуктів, які можна споживати, а які заборонені. Це так звана дієта №1. Страви повинні мати консистенцію рідкої каші, а температура їжі зберігатися в межах 35-38 градусів (якомога ближчою до нормальної температури тіла людини). Лікування – тривалий процес, який потребує відповідальності від пацієнта.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook