Перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації, голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій облдержадміністрації Сергій Здітовецький провів сьогодні, 27 січня, засідання щодо заходів з ліквідації осередку грипу птиці в Немирівському районі.
Голова комісії акцентував увагу на необхідності посилити контроль за епізоотичною ситуацією з метою недопущення розповсюдження збудника грипу птиці на території області.
“Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук проінформував присутніх про першочергові заходи з ліквідації осередку захворювання та недопущення розповсюдження хвороби”, — інформує Вінницька облдержадміністрація.
Посадовець зазначив, що 18 січня на підприємстві «Хутір» у с.Бугаків Немирівського району зареєстровано загибель птиці.
Відповідно до звіту науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветсанекспертизи про результати дослідження патологічного матеріалу, виявлено вірус високопатогенного грипу птиці (типу А, субтипу Н5).
Станом на 08:00 годину 23 січня 2020 року піддано умертвінню 108,688 тис. голів птиці, в тому числі: з ПП “Хутір” – 108,144 тис. голів; з ТОВ “Немирів-Поділля” – 544. Трупи птиці перевезені до визначеного місця спалення на території епізоотичного вогнища. Тривають заходи з поетапного спалення.
Григорій Сидорук зазначив, що станом на 27 січня 2020 року проведено дезінфекцію приміщень по утриманню птиці, триває робота з дезінфекції території. Відібрано та направлено до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на якість проведеної дезінфекції 140 зразків змивів/відбитків, в тому числі: з пташників – 110, з яйцекладів – 20 та 10 зразків з прилеглої території біля приміщень.
В суб’єктів діяльності різних форм власності вилучено та утилізовано шляхом спалювання 38804 шт. яєць.
Посадовець акцентував, що даний вірус грипу птиці не є небезпечним для людей, оскільки не передається від птахів до людини безпосередньо або через вживання продукції з курятини. Проте птахів цей вірус вражає дуже швидко і призводить до масової загибелі.
Тож з метою контролю за епізоотичною ситуацією, в зонах захисту та спостереження працюють 15 робочих груп, які проводять облік птиці в індивідуальному секторі та клінічний огляд. Вони провели клінічний огляд 28193 голів птиці в 1418 дворах 39 населених пунктів. За результатами проведеного клінічного огляду інформації щодо захворюваності птиці в зонах захисту та спостереження не надходило.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області повідомив:
«Роботу розпочато 22.01.2020 р. і станом на 24.01.2020 р. завершено відбір та направлено до Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на наявність збудника грипу птиці 800 зразків крові та 1120 змивів з 39 населених пунктів. Станом на 26 січня завершено роботу щодо обліку птиці в індивідуальному секторі. За результатами проведених лабораторних досліджень збудника грипу птиці не виявлено».
З метою підтвердження статусу благополуччя по грипу в області планується здійснити відбір проб біоматеріалу з усіх птахогосподарств Вінницької області та провести відповідні лабораторні дослідження.
Заслухавши та обговоривши інформацію, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Вінницькій облдержадміністрації вирішила терміново провести засідань районних надзвичайних протиепізоотичних комісій з метою призначення позапланових перевірок у кожному птахогосподарстві на території Вінницької області.
Наразі ситуація щодо грипу птиці на території області контрольована.
Нагадаємо, на Вінниччині знищили всіх курей, які могли поширювати пташиний грип.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook