ВПК «Айдар» показав вирубані ліси

В управлінні лісового господарства стверджують, що зйомка велась взагалі не на Вінниччині

Відео, на якому показуються наслідки вирубки лісів, у мережі оприлюднили активісти військово-патріотичного корпусу «Айдар». Майже трихвилинний відеозапис має назву «лісовий апокаліпсис». І як стверджують автори зняте квадрокоптером у Брацлавському і Шпиківському лісництвах, які  підпорядковуються Тульчинському лісомисливському господарству.
- Відео дійсно знято у Вінницькій області. Зйомка робилася ще в декількох місцях, але взяли лише шматочок, вибрали самі кричущі кадри. Така ситуація  не лише у Вінниці, а й по всій  Україні, просто ми на неї не звертали увагу і не було таких  засобів, які могли показати це зверху, - каже заступник голови правління  ВПК  "Айдар" Андрій Мельничук. - Ситуацію можна побачити, відкривши "Google Карту". І цієї зйомки можна було не робити, але потрібно було привернути увагу.
Також за словами Андрія Мельничука, Тульчинське лісництво вони обрали не випадково.
- Там проходять суди з Тульчинським ЛМГ та фізичною особою. До того ж, на ділянці проводили перерахунок пеньків. Тобто брали документацію і рахували скільки по вирубано документах і скільки реально. Цифри ці не збігаються, в гіршу сторону. Цю перевірку проводила Служба безпеки і ми були там присутні. Знявши  відео до правоохоронних органів  не зверталися. Не знаю чи це правильно чи не правильно, але люди оцінять, - пояснює Андрій Мельничук.
Водночас  в обласному управлінні лісового і мисливського господарства запевняють, що на відео показані навіть не лісові масиви Вінниччини.
А прес-секретар управління Станіслав Вовк стверджує, що це відео  - "заказуха".
- В усьому світі не знайдеш однорідної маси верхів'їв лісів, тому що ліси дозрівають у різну пору. Якщо піднятися на висоту пташиного польоту, то побачите строкатість, адже будуть ліси, яким 100-120 років і які мають висоту 28-30 метрів. А можна побачити смуги, шестигранники, квадрати чи трикутники, які посаджені два роки тому, і там лісові культури, які мають висоту 20 сантиметрів, - пояснює Станіслав Вовк. - Вони (активісти – Авт.) стверджують, що  це катастрофічне вирубування, ні - це "заказуха і самозалякування". Я готовий із "кінорежисерами" відео пролетіти над ділянкою. До того ж, показали вони в цьому ролику навіть не лісові масиви Брацлавського і Шпиківського лісництв, і не лісові масиви Вінниччини. Нехай завітають до обласного управління лісового і мисливського господарства, я їм відкрию дозволені карти і покажу, що у нас лісових масивів такої конфігурації в Брацлавському і Шпиківському лісництвах немає", - наголосив Станіслав Вовк.
За словами Станіслава Вовка, у київському інституті Укрдержліспроект лежать паспорти на всі лісові ділянки, в тому числі й Вінницької області, і дозволи на вирубку лісу беруться там.
- Якщо є зріла ділянка лісу, де стоїть 100-річний дуб, тоді ми можемо від Києва отримати дозвіл. А зрізати його потрібно, адже ліс, коли перестигає, починає хворіти і вмирає. А держава не дає коштів на створення державних лісів, тому треба в державному фонді зрізати лісові стиглі масиви, вигідно продати і платити державі податки, - розповів Станіслав Вовк.
За його словами, у першому півріччі держпідприємства лісового господарства Вінницької області сплатили майже 81 млн. грн. податку.
«Місто» стежитиме, як далі розвиватиметься події
 

 


Марина ГОРБАТЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

961

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

423

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

346

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

334

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

333

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...