ВПК «Айдар» показав вирубані ліси

В управлінні лісового господарства стверджують, що зйомка велась взагалі не на Вінниччині

Відео, на якому показуються наслідки вирубки лісів, у мережі оприлюднили активісти військово-патріотичного корпусу «Айдар». Майже трихвилинний відеозапис має назву «лісовий апокаліпсис». І як стверджують автори зняте квадрокоптером у Брацлавському і Шпиківському лісництвах, які  підпорядковуються Тульчинському лісомисливському господарству.
- Відео дійсно знято у Вінницькій області. Зйомка робилася ще в декількох місцях, але взяли лише шматочок, вибрали самі кричущі кадри. Така ситуація  не лише у Вінниці, а й по всій  Україні, просто ми на неї не звертали увагу і не було таких  засобів, які могли показати це зверху, - каже заступник голови правління  ВПК  "Айдар" Андрій Мельничук. - Ситуацію можна побачити, відкривши "Google Карту". І цієї зйомки можна було не робити, але потрібно було привернути увагу.
Також за словами Андрія Мельничука, Тульчинське лісництво вони обрали не випадково.
- Там проходять суди з Тульчинським ЛМГ та фізичною особою. До того ж, на ділянці проводили перерахунок пеньків. Тобто брали документацію і рахували скільки по вирубано документах і скільки реально. Цифри ці не збігаються, в гіршу сторону. Цю перевірку проводила Служба безпеки і ми були там присутні. Знявши  відео до правоохоронних органів  не зверталися. Не знаю чи це правильно чи не правильно, але люди оцінять, - пояснює Андрій Мельничук.
Водночас  в обласному управлінні лісового і мисливського господарства запевняють, що на відео показані навіть не лісові масиви Вінниччини.
А прес-секретар управління Станіслав Вовк стверджує, що це відео  - "заказуха".
- В усьому світі не знайдеш однорідної маси верхів'їв лісів, тому що ліси дозрівають у різну пору. Якщо піднятися на висоту пташиного польоту, то побачите строкатість, адже будуть ліси, яким 100-120 років і які мають висоту 28-30 метрів. А можна побачити смуги, шестигранники, квадрати чи трикутники, які посаджені два роки тому, і там лісові культури, які мають висоту 20 сантиметрів, - пояснює Станіслав Вовк. - Вони (активісти – Авт.) стверджують, що  це катастрофічне вирубування, ні - це "заказуха і самозалякування". Я готовий із "кінорежисерами" відео пролетіти над ділянкою. До того ж, показали вони в цьому ролику навіть не лісові масиви Брацлавського і Шпиківського лісництв, і не лісові масиви Вінниччини. Нехай завітають до обласного управління лісового і мисливського господарства, я їм відкрию дозволені карти і покажу, що у нас лісових масивів такої конфігурації в Брацлавському і Шпиківському лісництвах немає", - наголосив Станіслав Вовк.
За словами Станіслава Вовка, у київському інституті Укрдержліспроект лежать паспорти на всі лісові ділянки, в тому числі й Вінницької області, і дозволи на вирубку лісу беруться там.
- Якщо є зріла ділянка лісу, де стоїть 100-річний дуб, тоді ми можемо від Києва отримати дозвіл. А зрізати його потрібно, адже ліс, коли перестигає, починає хворіти і вмирає. А держава не дає коштів на створення державних лісів, тому треба в державному фонді зрізати лісові стиглі масиви, вигідно продати і платити державі податки, - розповів Станіслав Вовк.
За його словами, у першому півріччі держпідприємства лісового господарства Вінницької області сплатили майже 81 млн. грн. податку.
«Місто» стежитиме, як далі розвиватиметься події
 

 


Марина ГОРБАТЮККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

307

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

240

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

218

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

210

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

208

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...