Олексій Фурман пояснив, як розуміти його делегування на посаду губернатора

   У понеділок, восьмого грудня, свободівець Олексій Фурман у сесійній залі облради зібрав журналістів на прес-конференцію, аби висловити свою позицію з приводу подій, які відбувалися цими вихідними, 6 і 7 грудня, у Вінниці.

Нагадаємо, 6 грудня близько 500 мітингувальників прийшли під обласну раду, де відбувалась сесія і мало бути голосування за відставку голови облради Сергія Свитка. Мітингувальники виступили проти відставки чинного голови облради, якого під час Революції Гідності на цю посаду делегував майдан. Мітинг на захист Сергія Свитка переріс у штурм будівлі, що потім протестанти назвуть «входженням у приміщення», і вимогою про відставку голови облдержадміністрації Анатолія Олійника. У неділю 150 людей на Майдані Небесної сотні проголосували за те, щоб рекомендувати на посаду губернатора області Олексія Фурмана, голову Вінницької обласної організації «Свобода». У мережах і у новинах миттєво розлетілася новина, що у Вінниці, мовляв, обрали «народного губернатора».

У понеділок на прес-конференції Олексій Фурман повідомив, що його не обирали "народним губернатором", його просто не правильно зрозуміли, а журналісти перекручують факти. Та й, з його слів, на цю прес-конференцію журналісти не прийшли, бо отримали вказівку - не йти. Насправді журналісти на цю прес-конференцію прийшли, і навіть ті мас-медійники, які про це дізнались не з офіційних повідомлень від Олексія Фурмана чи обласної ради.

- Мене дивує те, що сьогодні по державних установах ходили люди і казали, що вчора на нашому мирному, законному "віче" було створено "ВНР" - це брехня, - сказав Олексій Фурман. - Після того як нас не пустили  на сесію облради, було створено Раду Майдану до якої ввійшли 35 людей - це представники різних політичних громадських організацій і політичних партій. Раду було створено для того, аби не було дестабілізації в області. Радою Майдану було створено комітет, який буде координувати звернення до Президента, ніякої Народної ради не було, це пишуть ті, хто хоче розколоти суспільство.

Олексій Фурман запевняв, що він не "народний губернатор", а на посаду голови облдержадміністрації його висунув Майдан.

- Я пропоную, щоб Рада Майдану звернулася до суду за наклеп Аваковим (Міністр внутрішніх - Авт.) на своїх сторінках у соціальних мережах, - каже Олексій Фурман. - Що стосується мене, як висуванця від Майдану на посаду голови ОДА, то це, звичайно, рекомендований орган. Я до влади ніякої не рвуся, але вчора до мене підійшли представники Майдану, з яким я був майже цілий рік під час Революції Гідності, і сказали, що якщо я агітую за зміни то - очоль. Я розумію, що останнє слово за Президентом, і він призначить на цю посаду когось із БПП, а не мене. Але я не міг нехтувати волею вчорашнього нашого віче.

Голова обласної ради Сергій Свитко під час прес-конференції повідомив, що йому телефонують депутати і пропонують формувати нову більшість.

- Буквально сьогодні (у понеділок – Авт.) до мене було кілька дзвінків від депутатів Партії регіонів, навіть і тих, що підписувалися за мою відставку, і пропонують формувати нову більшість навколо голови обласної ради, - заявив Сергій Свитко. – У неділю я зустрічався із декількома депутатами, які заявили, що розуміють абсурдність ситуації, що вони є заручниками цих процесів, їх змушували, адже вони є людьми залежними.

Для врегулювання ситуації у Вінниці до міста приїхав комбат «Айдару» і народний депутат Сергій Мельничук. Була створена робоча група, до якої увійшли також активісти, представники обласної ради і облдержадміністрації.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков доручив провести ретельне розслідування інциденту, який стався у Вінниці і внаслідок якого постраждали п’ятеро мітингувальників і вісім правоохоронців.

у понеділок, 8 грудня, голова Верховної Ради України Володимир Гройсман закликав народних депутатів створити спеціальну групу для вивчення ситуації в Вінниці.

 

  А тим часом Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман закликав народних депутатів створити спеціальну групу для вивчення ситуації в Вінниці.

- Я маю безліч телефонних дзвінків, які підкреслюють те, що силове протистояння – це була чиста провокація людей, які не мають публічної підтримки, – цитує Володимира Гройсмана РБК-Україна. - Задля цього доцільно створити робочу групу із представників від депутатських груп і фракцій, яка би виїхала на місце і з’ясувала ситуацію. Гройсман дав доручення профільному комітету ВР вивчити це питання. У свою чергу, голова фракції «Народний фронт» Олександра Турчинов запропонував створити відповідну тимчасову слідчу комісію.

 

 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

155

400 військово-зобов'язаних оперативного резерву І черги направлено до навчальних центрів Вінницький обласний військовий комісаріат ...

137

7 грудня Вінницю відвідав Постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман. Під час зустрічі із міським ...

136

На сесії Вінницької облради 4 грудня депутати внесли зміни і продовжили дію обласної цільової Програми підтримки учасників АТО, членів ...

135

У Вінниці стартувала благодійна акція Днями у Вінниці стартувала акція "підвішених" кав і обідів. Купити каву чи обід може будь-хто, ...

133

На позачерговій сесії Вінницької облради, 4 грудня, депутати проголосували за ряд кадрових рішень. Так, на посаду головного лікаря ...