Із чехами підписали контракт на впровадження е-квитка

Із чехами підписали контракт на впровадження е-квитка

За 16 місяців компанія «Mikroelektronika» розробить і встановить обладнання у громадському транспорті

"Поки вінничани звикатимуть до валідаторів та безготівкової оплати проїзду, триватиме перехідний період", - каже мер Вінниці

У Вінницькій міськраді 10 травня підписали контракт між комунальним підприємством "Вінницякартксервісом" та чеською компанією "Mikroelektronika". Відповідно до цього документа, у місті упроваджуватиметься автоматизована система збору плати за проїзд у громадському транспорті, так званий електронний квиток (е-квиток). 

- Про важливість цього проекту можете судити хоча б з об'єму цього контракту, - посміхається заступник міського голови Владислав Скальський, зважуючи у руці досить вагомий том.

За його словами, моменту підписання передували майже два роки наполегливої роботи.

- Завдячуючи фахівцям "Вінницякартксервіс", департаменту транспорту, енергетики та зв'язку міськради, консультантам, грантовій підпримці та кредитній угоді Європейського банку реконструкції та розвитку ми підійшли до підписання цього контракту, - сказав Владислав Скальський. - Напрацьована ціла низка документів. У юридичному словнику країни з'явилося словосполучення "електронний квиток". Ми вже можемо використовувати таке іноземне слово як валідатори. Завдяки загальним зусиллям була напрацьована основа для впровадження електронного квитка не лише у Вінниці, але й у масштабах всієї країни. 

Для Вінниці двоетапна тендерна процедура тривала більше року. Спершу зацікавленість у вінницькому проекті виявили понад 100 компаній із 17-ти країн світу. Щоб обрати саме кращих із кращих, організаторам міжнародного тендеру навіть довелось вводити додаткові вимоги й до фінансового стану компаній-учасників, і навіть до бізнес-кваліфікації їхніх менеджерів та керівників. Урешті саме "Mikroelektronika" виграла тендер та була схвалена Європейським банком реконструкції та розвитку.

"Mikroelektronika" - одна з провідних європейських компаній у сфері автоматизованих систем оплати проїзду у громадському транспорті. Має міцну позицію на внутрішньому і міжнародному ринках. Із системами, які впроваджували чехи, можна зустрітися у понад 110-ти містах світу, 45-ти країнах, головним чином в Європі та Південній Америці.

- Ми вдячні за вашу довіру, ви ніколи не пожалкуєте, що обрали саме нашу компанію, - запевнив комерційний директор "Mikroelektronika" Ян Сілар. - Наша компанія заснована у 1991 році, а отже маємо 27 років успішного досвіду на цьому ринку. 

Він наголосив, що сильною стороною компанії є те, що вона самостійно впроваджує усі розробки, виготовляє, тестує й обслуговує обладнання, при цьому робить це відповідно до найсучасніших стандартів якості. 

- Контракт ми підписуємо на п'ять років із можливістю щорічної пролонгації, - розповіла директорка "Вінницякартксервіс" Катерина Бабіна. - Протягом перших 16 місяців планується поставка та встановлення обладнання у 321 одиниці комунального та 260 - приватного транспорту. У місті буде встановлено 50 інформаційних табло, розгорнута системи обліку проїзду та диспетчеризації проїзду. Ще 44 місяці виділено на технічне і гарантійне обслуговування системи. Вартість контракту - 5,531 млн євро.

Про підписання контракту з упровадження у Вінниці е-квитка у громадському транспорті повідомив цього ж дня на своїй сторінці у Фейсбук мер міста Сергій Моргунов.

"Важлива новина, - написав мер. - Вінниця фундаментально підійшла до цього питання. Це є логічним продовженням транспортної реформи, яку ініціював ще в 2012 році Володимир Гройсман. Проект згідно з контрактом реалізуємо впродовж 16 місяців. Його вартість - 5,5 млн євро. У результаті тендерних процедур вдалося зекономити понад 2 млн євро. Частка міста у співфінансуванні - 1 млн євро. За проїзд пасажири розраховуватимуться карткою.  Поки вінничани звикатимуть до валідаторів та безготівкової оплати проїзду, триватиме перехідний період. Комплексна система е-квитка дає актуальну і точну статистику використання транспорту: скільки перевезено пасажирів, скільки з них пільговиків, де знаходиться транспорт та яка його завантаженість на цю мить тощо. Також дозволяє контролювати грошові потоки, спрямовувати їх на покращення якості послуг та оптимально планувати маршрутну мережу. Крім того, е-квиток - це перший крок до розробки муніципальної картки вінничанина".

Закон про запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті ухвалено парламентом 17.01.2017 рік. Чинності він набув 7 травня 2017-го. Першими про наміри запровадити е-квиток у громадському транспорті заявили у Львові і Дніпрі. Утім, як пишуть львівські видання, далі підготовчого етапу мова не пішла. Тим часом частково електронний квиток уже діє у Житомирі (там також працюють кондуктори у транспорті) і Тернополі. Із 1 грудня 2017-го електронний квиток запустили у трамваях і тролейбусах Харкова.

Ціна поки не обговорюється
Скільки коштуватиме е-квиток у Вінниці - це питання поки не обговорюється. Як раніше коментувала "Місту" Катерина Бабіна, на перших етапах ще рано говорити про формування ціни на проїзд за електронним квитком: - Попереду кілька етапів законодавчого врегулювання цього питання, - пояснювала вона у березні. - Аж поки на рівні наказів Міністерства інфраструктури не будуть внесені зміни до методики формування тарифів на перевезення. Лише тоді зможемо говорити про те, що всіх нині так цікавить - яка буде ціна проїзду на весь день, на одну годину, з пересадкою тощо.

 

 


Максим ЗОТОВ, Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

332

Психіатр Наталя Денисюк: У моїх пацієнтів найтовстіші медичні картки Наталя Денисюк 22 роки допомагає вінничанам долати депресивні ...

228

Потужності підпри\мства можуть щорічно забезпечувати електроенергією 150 тисяч квартир. Першу чергу унікального для України заводу із ...

208

Що зміниться з березня 2019 року У Західній Європі люди, досягаючи пенсійного віку, починають нове повноцінне життя. Їхні пенсії ...

205

Вінницький шаховий клуб "Романтик", де діє філія МДЮСШ № 6, торік переміг на юнацькому командному чемпіонаті області у Літині. Цього року ...

200

У прокуратурі заявили про 15 тисяч доларів за 0,3 га землі під забудову. Під слідством мер Мигилева-Подільського Прокуратура Вінницької ...