Вінничани вшанували пам’ять воїнів – учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні, 15 лютого, в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата присвячена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році. Керівники міста та області, військовослужбовці, ветерани-афганці, представники громадських організацій та небайдужі вінничани вшанували пам’ять українських військових та поклали квіти до Пам’ятника воїнам-афганцям, що у Центральному парку ім. М. Леонтовича.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів. Окрім афганської війни, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав.

Міський голова Сергій Моргунов вручив 13 воїнам-афганцям грамоти та грошові премії. А учасник бойових дій Віктор Мороз отримав сертифікат на придбання автомобіля. З 2014-го року за кошти Вінницької міської територіальної громади для інвалідів війни – учасників бойових дій в Афганістані придбали дев’ять автомобілів, цьогорічна автівка вже десята.


Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook