У Вінниці бригаді психологічної допомоги постраждалим від насильства придбали авто

Відтепер мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства приїжджатиме на виклики на новому службовому автомобілі. Їм передали 15 червня новенький мінівен Renault Lodgy, який придбали за дорученням міського голови Сергія Моргунова.

З першого липня минулого року у Вінниці розпочала діяти Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Вона функціонує при Вінницькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Це – спеціалізована служба підтримки людей, які зазнали насильства і потребують допомоги фахівців. Основними її завданнями є реагування та надання соціально-психологічної допомоги постраждалим, зокрема, шляхом кризового та екстреного втручання. За час роботи бригада здійснила понад 500 виїздів.

Діставалися на виклики зазвичай на громадському транспорті, а останнім часом на вживаному авто, тому інколи було важко доправити жінку із дітьми до спеціалізованого притулку чи лікарні. Новий автомобіль, який розрахований на сім місць, дозволить мобільній бригаді більш оперативно діставатися на місце виклику та надавати необхідну допомогу.

«Дуже важливо, що цього року мобільна бригада буде забезпечена сучасним автомобілем, який придбаний за ініціативи мера Сергія Моргунова. Дуже добре, що він має сім місць, адже часто ми забираємо сім’ю з дітьми до притулку, медичного закладу – і в звичайний автомобіль усі не поміщаються, а на громадському транспорті у такій кризовій ситуації не повезеш родину», – зазначила директорка міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Добровольська.

“До складу мобільної бригади входять психолог, фахівець із соціальної роботи та юрист. Вони сприяють постраждалим в отриманні тимчасового притулку, юридичної допомоги, з метою захисту прав і законних інтересів, надають екстрену психологічну допомогу, консультують з питань соціально-побутового і соціально-медичного забезпечення і, психолого-педагогічної допомоги. Сім’ї, в яких підтвердились випадки насильства, перебувають під супроводом фахівців ВМЦ ССС ДМ щонайменше впродовж трьох місяців”, — інформує Вінницька міська рада.

«Автомобіль для мобільної бригади – велика необхідність. Коли ми тільки починали працювати, то діставалися громадським транспортом, що займало велику кількість часу. На жаль, ми бачимо, що останнім часом частішають випадки домашнього насильства, і в першу чергу найбільше від цього страждають діти. Буває, що ми маємо по три-чотири виклики на день. З початку цього року маємо уже 122 виклики», – додала психолог мобільної бригади Олена Гудімова.

Зазначимо, що послуги мобільної бригади безкоштовні. Контактні телефони: (0432) 67-04-60, (093) 900-15-60, (098) 900-15-60, 15-60

Адреса: вул.Соборна, 50 – Вінницький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Нагадаємо, у Вінниці запрацював водний патруль.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook