«Продовжуємо працювати системно щодо соціальної підтримки вразливих категорій вінничан», – Галина Якубович

У фокусі уваги, зокрема, військовослужбовці та члени їхніх сімей, діти і родини, які опинилися у важких життєвих обставинах. Про комплексну підтримку таких категорій громадян йшла мова сьогодні під час засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей (осіб), гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми Вінницької міської територіальної громади. Провела засідання заступниця міського голови Галина Якубович.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Повномасштабна війна спричинила чимало викликів. Їх подолання неможливе без комплексної співпраці різних галузей та структур, зазначила Галина Якубович. Першочерговим завданням є допомога родинам Захисників та Захисниць. Для визначення їхніх соціальних та психологічних потреб у місті проводиться індивідуальне анкетування. Станом на сьогодні у ньому взяли участь 2 069 представників сімей.

Як розповіла перший заступник директора департаменту соціальної політики ВМР Наталія Паламарчук, відповідно до опитування найбільша кількість таких родин (2035 сімей) потребують гуманітарної допомоги та медичних послуг (1122 сімей). Сім’ї наших Захисників та Захисниць серед іншого вказали також на необхідність юридичних, психологічних, освітніх послуг, допомоги в працевлаштуванні тощо.

«До визначення цих потреб долученні всі структурні підрозділи виконавчого комітету. Ми опрацьовуємо кожну анкету і визначаємо шляхи вирішення відповідних потреб. Уже опрацьовано 2069 анкет і надано допомогу. Зокрема, на сьогодні ми забезпечили продуктовими наборами 2001 родину», – зазначила Наталія Паламарчук.

А директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська додала, що вкрай важливою для родин Захисників та Захисниць, а особливо їхніх дітей є психологічна підтримка. Наразі 139 сімей висловили бажання працювати з психологом. Фахівці Центру проводять як групові, так й індивідуальні заняття.

«На сьогодні у нас 65 родин працюють в груповому форматі. Щовівторка, на вул. Космонавтів, 30 з 11:00 до 13:00 працює психолог з членами родин і водночас другий психолог працює з дітьми віком від 8 до 13 років. І також щовівторка відповідні зустрічі проходять на вул. Брацлавській, 85. Крім того, ми відкрили другу групу для дітей віком від 14 до 18 років. Вони працюють із психологом щочетверга з 15:00 до 17:00. Проводимо й індивідуальні заняття, – каже Наталія Добровольська. – Спочатку жінки та члени родини не так активно йшли, але останній тиждень активність збільшилася і ми бачимо, що люди потребують цієї роботи. Звичайно набір груп буде продовжуватися, люди за це дякують».

Юрист центрального регіонального представництва Координаційного штабу з питань військовополонених Андрій Лабуда своєю чергою розповів присутнім про роботу консультаційного центру з питань військовополонених. Він повідомив, що в зоні відповідальності Центрального регіонального Центру 5 областей. Звернення надходять від військовослужбовців і членів їхніх родин.

«На постійній основі Центру ведеться електронна база звернень. За 5 місяців роботи до нас звернулись понад 1500 людей. Надаються консультації з юридичних та процедурних питань, пов’язаних із перебуванням військовослужбовців у полоні. Вже на сьогодні близько 50 бранців вдалося повернути, – розповів Андрій Лабуда. – Також надаються консультації із соціальних питань, здійснюється супровід родин загиблих».

Ще одне із питань порядку денного Міжвідомчої ради стосувалося працевлаштування. Воно актуальне як для звільнених військовослужбовців, так і вимушених переселенців, осіб з інвалідністю і всіх вінничан, які прагнуть підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Нові можливості надає ваучер на навчання.

З механізмом його отримання ознайомила заступниця директора міської філії Вінницького обласного центру зайнятості Світлана Кривенко. Вона відзначила, що ваучер надається за державною програмою і дає право людям безоплатно підвищити кваліфікацію у визначеному освітньому закладі (деталі за тел. 063 -502-66-32 Томашевська Юлія Анатоліївна).

На сьогоднішньому засіданні учасники затвердили і дуже важливе рішення, спрямоване на допомогу дітям, які опинилися у важких життєвих обставинах та дітям, які постраждали від жорстокого поводження.

Заступниця начальника служби у справах дітей міської ради Майя Бойко каже: «Сьогодні на обліку у м. Вінниця перебуває 132 дитини, які опинилися у складних життєвих обставинах, 31 – дитина постраждала від домашнього насильства. Вони потребують особливої уваги не тільки наших, а й усіх дотичних до цього структур».

Для закріплення такої участі представники Ради схвалили порядок міжвідомчої взаємодії з виявлення та надання допомоги дітям, які знаходяться у кризовій ситуації.

«Сьогодні ми затвердили положення про організацію роботи міжвідомчої команди, яка допомагатиме діткам, котрі знаходяться в складних життєвих обставинах з тих чи інших причин. Можливо це сім’я неповна, і тому потрібно допомогти матері, яка сама виховує дітей. Є випадки, коли батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків, перекладаючи їх на бабусь та дідусів, які також в силу свого віку потребують допомоги. Тому ми координуємо цю роботу для її більш якісного та ефективного виконання», – підсумувала заступниця міського голови Галина Якубович.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook