До 1-ї міської лікарні Вінниці доставили 10 тисяч респіраторів та 100 експрес-тестів на коронавірус

Увечері 21 березня до Вінниці прибули 10 тисяч респіраторів та 100 тестів на коронавірус. Їх закупили для лікарень Вінниці та області Володимир Гройсман та Сергій Моргунов за власні кошти. Із понеділка засоби захисту та діагностики розподілять між міськими та обласними лікарнями, частину респіраторів отримають також працівники поліції. 

Респіратори та швидкі тести до 1-ї міської клінічної лікарні привіз голова наглядової ради Фонду громад «Подільська громада» Андрій Дручинський. Цей благодійний фонд відкрив спецрахунок в рамках ініціативи екс-прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана «СтопВірус». Її підтримав і Вінницький міський голова Сергій Моргунов. До спільної справи почали долучатись і представники вінницького бізнесу. 

– На рахунки вже надійшло понад 550 тис. грн. А сьогодні додатково Володимир Гройсман і Сергій Моргунов передали 10 тисяч респіраторів і 100 експрес-тестів для виявлення коронавірусу. Один такий респіратор коштує понад 50 грн, тому можна сказати, що це допомога ще на 500-600 тисяч гривень, – розповів Андрій Дручинський. – Це – лише перші кроки. Сподіваємось, що і громада, і бізнес будуть підключатись до цієї справи. У «Подільській громаді» створена спеціальна наглядова рада тематичного фонду, до якої в тому числі входять лікарі та інфекціоністи. Саме за рекомендаціями цих людей будемо формувати список необхідних речей, щоб їх купувати і передавати тим медичним закладам, які будуть того потребувати.

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної і оборонної роботи міської ради  Олег Парфілов повідомив, що респіратори розподілять між медичними установами міста та закладами обласного підпорядкування, а частину передадуть правоохоронним органам, які забезпечують громадський порядок у місті.

– У понеділок ухвалять рішення по остаточному розподілу. Ці респіратори надійшли дуже своєчасно. Адже ми майже повністю використали той резерв марлевих пов’язок, який в нас залишався з 2009 року. Ми видали 85 тисяч по наших закладах. В нас залишилась невелика кількість, тому ці надходження дуже своєчасні, тим більше, що респіратори на порядок вищі по захисту, ніж звичайні марлеві пов’язки, – зазначив Олег Парфілов. – Що стосується тестів – це вкрай вчасно і необхідно. Адже вони дозволять якісно діагностувати стан пацієнтів, а отже – зберегти життя вінничанам.

Додамо, що наразі питання забезпечення медичних установ засобами захисту дуже актуальні. Через відсутність респіраторів та медичних масок у мережах продажу та спекулятивною ціновою політикою деяких підприємців, вони стали справжнім дефіцитом. Тому медики кажуть, що хоча країна поки лише на порозі повномасштабної епідемії, ризики  є щодня, і така допомога дуже цінна. Адже дозволить значно покращити захист медичного персоналу, який щодня контактує з людьми, на період епідемії.

Нагадаємо, вінничани отримають додаткові тести, маски та медобладнання за ініціативою «Стопвірус»

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

8950 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.