«Асоціація міст України продовжує консолідувати зусилля задля розвитку територіальних громад»: Сергій Моргунов

28 березня, під керівництвом очільника Вінницького РВ АМУ, міського голови Сергія Моргунова відбулись загальні збори Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України. У засіданні взяли участь виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий, міські, селищні та сільські голови територіальних громад. Спільно вони заслухали звіт про результати роботи за минулий рік та обговорили потреби і проблеми органів місцевого самоврядування, які можуть бути вирішені за посередництвом АМУ протягом 2023 р.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Як зазначив у своєму виступі Сергій Моргунов, основна увага в роботі регіонального відділення Асоціації міст України у 2022 році була спрямована на відстоювання інтересів територіальних громад Вінницького регіону та в цілому органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, об’єднання зусиль задля підтримки Сил оборони України, допомоги постраждалим громадам і внутрішньо переміщеним особам.

«Саме завдяки злагодженій роботі територіальних громад і в цілому регіону вдалось вистояти, адже саме місцеві громади взяли на себе виклики у перші місяці повномасштабної війни, і найперше – щодо підтримки Сил тероборони, Збройних Сил, організації заходів із будівництва укріплень. Досить серйозним питанням є міграція – велика кількість внутрішньо переміщених осіб, яких необхідно було прихистити і допомогти в цих складних обставинах. Кожен із вас знає, скільки питань стояло, які необхідно було вирішити, – каже очільник громади. – Я думаю, що ми достойно з цим питанням впоралися. Не було у нас «методички» – фактично ми вчилися кожний день, обмінювались досвідом і підтримували один одного».

Сергій Моргунов

За словами Сергія Моргунова, великий досвід громади набули і в питанні організації релокації підприємств.

«Необхідно було шукати приміщення для підприємств, житло для інженерно-технічного персоналу, і відповідні потужності для того, щоб підприємства могли працювати, в тому числі і допомагати з реєстрацією тим , хто висловив бажання залишитися на території громади. Є ще над чим працювати, тому що цей запит буде постійний. Тут територіальні громади Вінницького регіону повинні бути лідерами щодо внесення пропозицій для потенційних інвесторів на своїй території», – наголосив міський голова.

Війна ще більше виокреслила значення місцевого самоврядування та важливість продовження реформи децентралізації. Адже лише спроможні громади можуть швидко реагувати на зовнішні та внутрішні виклики й приймати дієві рішення, переконаний виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.

«Перший найважливіший момент, який торкається абсолютно всіх – нам вдалося запровадити справедливу ціну на газ і, щоб не було відключень теплопостачання, водопостачання, і гарячої води, і газу. І це показали ті рішення, які пролобіювала Асоціація міст і в плані фінансів, і в плані відповідних рішень пільгових тарифів (в контексті підписаного Меморандуму з центральними органами влади). Другий момент – нам відповідно вдалося запровадити алгоритми дій під час воєнного стану: як має діяти муніципальна влада для забезпечення публічних послуг для мешканців громад. І ще один важливий момент – що нам вдалося зберегти фінансовий ресурс у громадах, який може бути спрямований на допомогу мешканцям», – каже Олександр Слобожан.

Він зазначив: «Коли розпочиналася децентралізація, було багато експертів, які говорили, що слід розпочинати, так би мовити, з філософських речей, і я дуже дякую Володимиру Гройсману, що було розпочато саме зі змін бюджету і податків. Тому що це справжня децентралізація».

Сергій Моргунов

За його словами, сьогодні АМУ продовжує працювати щодо розробки та впровадження пропозицій з підтримки місцевого самоврядування на законодавчому рівні.

«У 2023 році найбільший пріоритет – це справедливе зарахування податку на доходи фізичних осіб для громад. Другий пріоритет ставимо – це забезпечення відкритої, прозорої і ефективної муніципальної служби. Це не просто належний рівень зарплати, це й належний рівень кадрів. Я поясню дуже просто: Україна буде відновлюватися, – однозначно ми переможемо, – і в громадах потрібні будуть кадри, які працюватимуть на засадах проектного менеджменту», – зазначив Олександр Слобожан.

Своєю чергою міський голова Сергій Моргунов наголосив, що у пріоритеті залишається об’єднання зусиль, спрямованих на підвищення фінансової спроможності територіальних громад, створення умов для ефективного виконання органами місцевого самоврядування своїх повноважень.

«За 2022 рік досить багато викликів було в цілому для органів місцевого самоврядування і безпосередньо для Асоціації міст України. Багато проблем стосувалося наповнення бюджету, підтримки економіки, соціального захисту, опалювального сезону тощо. Тобто це достатньо великий спектр відповідальності і повноважень, які мають на сьогодні територіальні громади. І саме Асоціація міст консолідує усі ці питання щодо викликів і як на них реагувати, а також внесення відповідних пропозицій перед центральними органами влади», – зауважив Сергій Моргунов.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий наголосив на важливості єдності та згуртованості у цей нелегкий час та подякував за сприяння у вирішенні ключових проблем Асоціації міст України.

«Я дякую Асоціації міст за те, що нашій області теж допомагали у різних випадках системно або локально. Неодноразово саме з таких майданчиків напрацьовувалися пропозиції, звернення до Уряду, Верховної Ради щодо внесення змін або навпаки невтручання в те, що вже давно запроваджено і ефективно працює та дає гарні результати. Мабуть якби не декілька попередніх доленосних років децентралізації, важко було б тій чи іншій громаді долати виклики, які виникли після 24 лютого», – зазначив Вячеслав Соколовий.

На завершення загальних зборів члени Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України переобрали Сергія Моргунова головою РВ АМУ на новий звітний період.

Сергій Моргунов

Для довідки:

У склад Вінницького РВ Асоціації міст України входить 42 територіальні громади Вінниччини – 17 міських, 16 селищних, 9 сільських.

За 2 роки після останніх місцевих виборів чисельність регіонального відділення зросла на 10 громад: 2021 рік – 9 громад, 2022 рік – 1 громада.

Робота щодо залучення до АМУ нових громад продовжується.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook