Зеленський закликав світ протистояти Росії і посилювати санкції

Президент Володимир Зеленський закликає світ чинити опір Росії зараз, а не чекати застосування нею хімічної, біологічної або ядерної зброї.

Про це він сказав під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

Зеленський зазначив, що Росія кинула виклик усьому, що світ насправді цінує.

“Груба сила не шукає нічого окрім як підкорення тих, кого хоче підкорити. Вона не дискутує, а вбиває одразу. Як це робить Росія прямо зараз, коли ми спілкуємося. Потрібно змінювати підхід, не реагувати, а діяти. І діяти превентивно і не лише адаптувати під нові реалії те, що маємо, а створювати нові інструменти, нові прецеденти”, – сказав він.

Президент закликав не чекати застосування Росією хімічної, біологічної або ядерної зброї.

“Не створюйте в агресора враження, що нібито світ не чинитиме достатнього спротиву. Захищайте одразу по максимуму свободу та нормальний, корисний для усіх світопорядок”, – сказав він.

Зеленський закликав світ посилити санкції, щоб Росія та кожен інший потенційний агресор”чітко знали, до чого це одразу призводить”.

“Таких санкцій проти Росії, я вважаю, досі немає. А вони повинні бути. Ембарго на російську нафту, повне блокування всіх банків, без виключення усіх. Повна відмова від російського ІТ-сектору, повне припинення торгівлі з агресором”, – наголосив президент.

За його словами, потрібно створити прецедент повного виходу усіх іноземних бізнесів з російського ринку, щоб ці бренди не асоціювалися з воєнними злочинами, а офіси компаній, їхні рахунки і товари не використовувалися воєнними злочинцями.

“Ми пропонуємо кожній компанії, яка залишає російський ринок продовжити діяльність в Україні. Ви отримаєте доступ не тільки на наш ринок обсягом 40 млн споживачів, але й доступ до спільного ринку Європи. І при цьому ваші бренди, позиції тільки посиляться завдяки тому, що ви реально підтримаєте захист свободи”, – сказав Зеленський.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook