В Україні під час війни побільшало випадків шахрайства

Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україні фіксується зростання кількості випадків більшості видів злочинів, зокрема шахрайства.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

У публікації зауважується, що Офіс генпрокурора у 2022 році зафіксував сплеск злочинності майже за всіма “найпопулярнішими” статтями.

“Торік було зареєстровано понад 32 тисячі справ про шахрайство. Це — найбільший показник за останні 4 роки. Востаннє приблизно таку саму кількість проваджень про шахрайство було зафіксовано у 2019 році, й відтоді цей показник лише падав”, — йдеться у повідомленні.

Аналітики зазначають, що у рік повномасштабного вторгнення росії кількість облікованих проваджень за статтею 190 ККУ зросла на 34%. Натомість частка справ, переданих на розгляд до суду, скоротилася вдвічі — з 34% до 18%.

Також майже вдвічі за рік зросла кількість облікованих проваджень про викрадення авто — з 2,8 тисячі до 4,1 тисячі справ.

“Варто зазначити, що цей показник стрімко виріс лише у порівнянні з “ковідним” 2021 роком. Натомість у попередніх роках кількість облікованих проваджень про угони авто була приблизно такою ж або навіть більшою”, — пише Опендатабот.

Водночас, попри стрімкий ріст кількості проваджень, до судового розгляду доходить все менша їхня кількість. Зокрема, у 2022 році кількість справ за статтею 289 ККУ, направлених до суду, скоротилася майже утричі: з 54% до 19%,

“Чи не єдина стаття Кримінального Кодексу, за якою ситуація покращилась — це квартирні крадіжки. Так, кількість облікованих проваджень за статтею 185 ККУ зменшилась торік у понад 2 рази”, — зазначається в дописі.

Також покращилась ситуація з кількістю справ за цією статтею, що направлялись до суду.

“У 2022 році до судового розгляду було направлено майже кожну другу справа, обліковану за цією статтею. Ба більш: у грудні кількість направлених до суду справ була більш ніж удвічі більшою за кількість облікованих справ”, — повідомляють аналітики.

За даними Опендатабот, у 2021 році частка таких справ, що доходили до суду, становила 39%.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook