В Україні сім мільйонів незареєстрованих переселенців

Станом на середину березня 2023 року, через повномасштабне вторгнення росії, в Україні зареєстровано щонайменше п’ять мільйонів внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Проте кількість незареєстрованих переселенців сягає семи мільйонів. Про це розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Скільки переселенців в Україні

“Сьогодні ми говоримо про щонайменше п’ять мільйонів зареєстрованих переселенців, а кількість незареєстрованих, статистика оцінює у сім мільйонів”, — каже Верещук.

Та додає, що питання працевлаштування, психосоціальної реабілітації та інтеграції ВПО у громаду визначить нова стратегія щодо внутрішньо переміщених осіб:

 “Ухвалення нової стратегії більш ніж актуальне, адже рік війни показав, чинна стратегія вже не відповідає викликам”.

Нову стратегію мають ухвалити найближчим часом і вона буде діяти до 2025 року. Крім неї, ухвалять і операційний план, де покроково визначать відповідальних за кожен напрямок, розповіла Верещук.

Працевлаштування ВПО

Як зазначають психологи, жінці, що виїхала з дитиною із зони обстрілів, в середньому потрібно чотири місяці, аби вийти зі стану первинного стресу і почати думати про роботу, каже Верещук, і ці чотири місяці з нею мають працювати люди, допомагати їй у громаді.

Деякі роботодавці, відмовляються, брати на роботу ВПО, говорить міністерка:

“Думає, що це ненадовго, що людина може поїхати за два-три місяці, і він втратить працівника”, — додає вона.

“На сьогодні існує програма, яка виплачує 6700 грн кожному роботодавцю протягом двох місяців за кожного працевлаштованого ВПО”.

Наразі держава шукає й інші шляхи аби доплачувати працедавцю за влаштованого ВПО, пояснює міністерка.

“Нам потрібно, щоб переміщені особи знаходили роботу, навіть якщо це буде короткотерміновий контракт — пів року чи рік. ВПО мають працювати, вони не можуть закритися і жити ізольовано. Потрібно соціалізуватися, йти у колектив, громаду”, — каже Верещук.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook