Санкції і візові обмеження мають змусити росіян відчути ціну війни — Зеленський на форумі “Амброзетті”

Останнім часом країни-партнери дещо послабили санкційну політику щодо Росії. Водночас, послідовна санкційна політика щодо Росії та візові обмеження для росіян мають змусити РФ відчути ціну війни, посилять позиції України та сприятимуть досягненню миру. Про це президент Володимир Зеленський сказав під час виступу на щорічному міжнародному економічному форумі “Амброзетті”.

“Якщо до цього держави допомагали хто як міг, то сьогодні в цій допомозі настав “ефект колібрі”. Ми стоїмо на місці, санкції просуваються повільніше, наступні пакети слабші. Російські туристи приїжджають відпочивати в Італію, Францію, Іспанію, а потім підтримують російське вторгнення”, — сказав Володимир Зеленський.

За його словами, російське суспільство має відчувати на собі ціну війни, і тоді воно впливатиме на своє політичне керівництво.

“Сила України — це і є шлях до швидкого миру, бо це викликатиме слабкість у Росії. Сила як на полі бою, так і підтримка нашої безпеки, нашої армії, санкційна підтримка, підтримка нашого бізнесу та вихід західного бізнесу з території Російської Федерації”, — сказав Зеленський.

Він додав, що потрібно не підтримувати сьогодні їхній бюджет, не підтримувати їхню економіку, а виходити з ринку Росії.

За словами президента, РФ ігнорує міжнародне право, принципи роботи міжнародних інституцій та окуповує території інших країн. Тому росіяни мають відчути реальні наслідки такої політики.

“Не може бути до них таке саме ставлення, як до інших туристів, як до інших людей, які є громадянами демократичних держав, що живуть у мирі, у законі й не захоплюють інші території, не підтримують війну грошима”, — сказав президент.

Форум “Амброзетті” — це щорічна міжнародна економічна конференція закритого характеру, яка зазвичай відбувається на початку вересня на Віллі д’Есте в м. Черноббіо (озеро Комо, Італія). У 2021 році форум “Амброзетті” був визнаний найкращим think tank (аналітичним центром) Італії та четвертим у Європі. За оцінками Пенсільванського університету, він входить до сотні найкращих дослідних установ на глобальному рівні. Цьогоріч роботу форуму висвітлюють близько 280 представників ЗМІ.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook