Міжнародний суд ООН у Гаазі почав слухання позову України проти росії щодо геноциду

У Міжнародному суді ООН в Гаазі 18 вересня поновилися слухання у справі України проти росії. Вони триватимуть до 27 вересня. Україна позивається через хибне трактування росією Конвенції про запобігання геноциду. Йдеться про те, що рф виправдовувала напад на Україну “захистом” від геноциду в Донецькій і Луганській областях.

Про це повідомляється на сайті ООН.

Цей позов Україна подала 26 лютого 2022 року. Пізніше позивачами стали ще 33 країни, але суд не визнав декларацію про інтервенцію від США, бо вони мали застереження до однієї зі статей конвенції. Це безпрецедентна кількість держав: 34 країни, тобто 20% членів ООН, задіяні в процесі.

Зазначається, що суд слухатиме аргументи сторін протягом двох тижнів. Україну представляє делегація на чолі з послом з особливих доручень МЗС Антоном Кориневичем. росію – людина з аналогічною посадою Геннадій Кузьмін. рф виступатиме 18 та 25 вересня, Україна – 19 і 27 вересня.

І Україна, і росія є учасниками Конвенції про запобігання геноциду. А Міжнародний суд ООН має юрисдикцію розглядати міждержавні спори за заявою однієї зі сторін щодо порушення положень міжнародних договорів.

Україна у своєму позові зазначає:

  • рф неправдиво стверджувала, що в Луганській та Донецькій областях України були “акти геноциду”, на цій підставі визнала самопроголошені “Л/ДНР”, а потім оголосила про повномасштабне вторгнення (так звану СВО).
  • Україна рішуче заперечує, що такий геноцид мав місце, а росія не має законних підстав для дій в Україні та проти неї “з метою запобігання та покарання за будь-який передбачуваний геноцид”.
  • Україна звинувачує росію у плануванні актів геноциду в Україні та стверджує, що РФ умисно вбиває та завдає тяжких тілесних ушкоджень представникам української національності, тобто вчиняє геноцид проти українського народу.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook