Де військовим та членам їхніх родин у Вінниці можна отримати психологічну допомогу?

Війна залишає свої сліди не лише на полі бою, але й у серцях і душах тих, хто боронить нашу країну. У Вінницькому міському центрі соціальних служб розуміють важкість цієї ситуації, тому надають психологічну допомогу нашим Захисникам та членам їхніх родин.

Серед фахівців Центру соцслужб – Людмила Радіонова, практичний психолог вищої категорії з більш як 20-річним досвідом роботи у цій сфері. Вона працює з військовими ще з початку війни, з 2014 року. З 2017 року – надає консультації у Вінницькому міському центрі соціальних служб.

«З початку повномасштабного вторгнення до Вінницької міської ради надійшов запит, що в лікарнях міста перебувають поранені Захисники, які потребують, в тому числі психологічного відновлення. З нашими госпіталями, за підтримки заступниці міського голови Галини Якубович, директорки департаменту соціальної політики Валентини Войткової, Вінницький міський центр соціальних служб на чолі з його директоркою Наталією Добровольською уклали угоду про співпрацю. І от вже півтора року ми надаємо психологічну підтримку військовим, що перебувають на лікуванні», – розповідає Людмила Радіонова.

Окрім поранених, фахівці працюють з усіма Захисниками та членам їхніх родин, які звертаються. Консультації надають п’ять штатних психологів Центру соцслужб та психологи-волонтери.

«Зараз консультації надають 23 спеціалісти на волонтерських засадах. Психологи працюють як індивідуально, так і проводять групову терапію для військових та членів їхніх родин. Зустрічаються раз на тиждень, щовівторка, у прозорих офісах по вул. Космонавтів, 30 та Брацлавській, 85», – зазначає Людмила Радіонова.

Теми для консультацій різноманітні та варіюються залежно від індивідуального запиту. Найчастіше це – як пережити травму війни, як прийняти ситуацію, де шукати ресурс для відновлення. Психологи також діляться методиками швидкого заспокоєння.

До психологів Вінницького міського центру соціальних служб звернулося близько тисячі сімей Захисників. Серед них – і діти.

«Малеча сприймає все дуже близько, проте дитяча психіка більш гнучка та швидше адаптується. Для дітей ми застосовуємо арттерапію, казкотерапію та різні ігрові методики», – ділиться досвідом Людмила Радіонова.

Лише з початку 2023 року волонтери та психологи Вінницького міського центру соціальних служб провели 1800 консультацій в лікарнях, 7480 індивідуальних консультацій з пораненими. Телефоном – здійснили 500 консультацій.

Звернутися по психологічну допомогу можна за телефоном Вінницького міського центру соціальних служб: 067-431-20-31. Контакти волонтерів-психологів можна знайти тут.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook