Через війну в Україні пошкоджено понад 1,5 тисячі об’єктів культурної інфраструктури. З них майже третина — зруйновані

Через повномасштабну війну в Україні зруйновано або пошкоджено понад 1520 об’єктів культурної інфраструктури.

Про це повідомляє пресслужбаМіністерства культури та інформаційної політики (МКІП).

“Міністерство продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок вторгнення росії. Так, станом на 25 травня 2023 року збитків зазнали 1520 об’єктів культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. З них майже третина (541) – зруйновані”, — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що пошкодження і руйнування зазнали клубні заклади, бібліотеки, музеї, театри, філармонії, заклади мистецької освіти (мистецькі школи й коледжі) на території 216 територіальних громад: (14,7%) у Вінницькій (3%), Дніпропетровській (16%), Донецькій (87%), Житомирській (12%), Закарпатській (2%), Запорізькій (31%), Київській (29%), Луганській (42%), Львівській (2%), Миколаївській (42%), Одеській (3%), Сумській (45%), Харківській (36%), Херсонської (35%), Хмельницькій (5%), Черкаській (3%), Чернігівській (14%) областях та м. Києві.

За даними Мінкульту, росіяни пошкодили в Україні 571 бібліотеку, 82 музеї та галереї, 25 театрів та філармоній, 115 закладів мистецької освіти. Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади – 48% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків.

У відомстві зауважують, що наразі майже вся територія Луганської та значні частини територій Херсонської, Запорізької та Донецької областей досі перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює обрахунок точної кількості об’єктів культурної інфраструктури, які постраждали в ході бойових дій та окупації.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook