Унаслідок чергової масованої ракетно-дронової атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України у більшості регіонів країни, зокрема на Вінниччині, запроваджено аварійні відключення електроенергії.
Про це повідомили у Міністерстві енергетики України та НЕК «Укренерго», пише Mісто.
За інформацією Міненерго, цієї ночі та вранці російська армія здійснила комбінований удар із застосуванням ударних безпілотників і ракет. Пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури призвели до гострого дефіциту потужності в енергосистемі. Станом на 07:50 аварійні відключення електроенергії введені у більшості областей України.
У відомстві зазначили, що відновлювальні роботи розпочнуться одразу після покращення безпекової ситуації. Рятувальники та енергетики працюватимуть над ліквідацією наслідків обстрілів, щойно це дозволять умови.
В «Укренерго» уточнили, що аварійні відключення застосовані саме через масовану атаку на об’єкти енергетичної інфраструктури. Обмеження діятимуть до стабілізації ситуації в енергосистемі. Енергетики закликають споживачів стежити за офіційними повідомленнями операторів системи розподілу у своїх регіонах для отримання актуальної інформації щодо відключень та відновлення електропостачання.
Про запровадження графіків аварійних відключень повідомило і АТ «Вінницяобленерго». 23 грудня 2025 року диспетчер компанії отримав команду від диспетчерського центру НЕК «Укренерго» на введення ГАВ для споживачів Вінницької області.
У «Вінницяобленерго» пояснили, що графіки аварійних відключень застосовуються у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України. Така ситуація може виникати через раптове порушення режиму роботи електростанцій або недопустиме перевантаження обладнання. Наразі причиною обмежень є пошкодження від російських обстрілів, а також зростання споживання електроенергії.
Графік аварійних відключень містить перелік ліній електропередач із зазначенням потужності, яка має бути вимкнена за командою диспетчера НЕК «Укренерго». Розбивки за датами або конкретним часом відключень у таких графіках не передбачено. Команда про скасування ГАВ також надходить централізовано від «Укренерго».
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

