Євро-2024 з футболу: сформувалася фінальна пара турніру

Стадія півфіналу на Євро-2024 з футболу визначила обох фіналістів, які в заключному поєдинку турніру розіграють звання чемпіона Європи.

Обидва півфінальні матчі завершилися з рахунком 2:1 в основний час – перемогли збірні Іспанії та Англії. Саме вони стали фіналістами турніру.

Результати півфіналів Євро-2024

• Іспанія – Франція 2:1
  • Англія – Нідерланди 2:1

Фінал Євро-2024 з футболу Англія – Іспанія відбудеться в неділю, 14 липня, о 22:00 за київським часом. Пряма трансляція гри – на місцевих телеканалах Суспільного та медіасервісі MEGOGO. Слухайте гру також на Радіо Промінь.

Як команди дійшли до фіналу Євро-2024

• Іспанія виграла усі шість матчів на турнірі, лише в чвертьфіналі для цього знадобився екстрайм. На шляху до фіналу іспанці обіграли в групі Хорватію, Італію, Албанію, а в плей-оф – Грузію, Німеччину та Францію.
  • Англія в основний час перемогла лише двічі – у півфіналі (проти Нідерландів) та першому матчі на Євро (проти Сербії). Ще двічі на груповому етапі англійці грали внічию (проти Данії та Словенії), а в плей-оф вигравали в овертаймі (проти Словаччини) та в серії пенальті (проти Швейцарії).

Що означає вихід у фінал для цих збірних

• Англія вдруге поспіль зіграє у фіналі Євро з футболу. У 2021 році англійці в серії пенальті поступилися Італії.
  • Іспанія вийшла до фіналу уперше з 2012 року, коли у фіналі обіграла Італію.
  • Для Англії – це загалом другий вихід у фінал Євро, збірна ще жодного разу його не вигравала. Іспанія вп’яте зіграє у фіналі (три перемоги) – за кількість фіналів збірна іде на другому місці в історії турніру.
  • Англія – четверта збірна в історії, яка змогла вийти до фіналу на двох Євро поспіль. Раніше це робили Німеччина (1972-1980, 1992-1996) та Іспанія (2008-2012).