В Україні відкривається більше нових бізнесів, ніж закривається — Опендатабот

Станом на початок квітня цього року кількість зареєстрованих ФОПів в Україні складає майже 2 мільйони, а компаній — понад 1,2 мільйона. Бізнеси, які припинили свою діяльність були повністю компенсовані новими відкритими справами. А кількість нових зареєстрованих компаній у 5,6 раза перекриває чисельність бізнесів, що припинили роботу.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот, посилаючись на дані Єдиного державного реєстру (ЄДР).

“Попри усі кризи, спричинені бойовими діями та масовими блекаутами, перший рік повномасштабної війни не став рекордним за кількістю закритих справ. Станом на початок квітня 2023 року за рік було закрито 203 921 ФОП. У попередні роки, в середньому, в Україні закривалось 260 тисяч ФОПів на рік”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що кількість нових зареєстрованих справ із залишком перекриває чисельність бізнесів, що припинили роботу. За той самий період було зареєстровано 208 936 нових ФОПів.


На противагу малому та середньому бізнесу, кількість нових компаній значно перевищила чисельність закритих справ. За час повномасштабної війни було зареєстровано понад 32 тисячі компаній, а припинили роботу та стали неактивними 5 728 бізнесів.

Станом на початок квітня 2023 року в Україні зареєстровано 1,9 млн ФОП та 1,2 млн компаній.

Опендатабот зазначає, що від початку повномасштабної війни та майже до кінця березня Єдиний державний реєстр не працював — отже, ані зареєструвати нову справу, ані закрити вже існуючу в юридичному полі було неможливо. Усі наведені дані стосуються періоду з 1 квітня 2022 року по 1 квітня 2023 року.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook