В Україні під санкції РНБО потрапила мережа “Спортмастер”

Указом Президента України від 19 лютого було введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.

Серед інших фізичних та юридичнх осіб, до санкційного списку потрапила сингапурська компанія Sportmaster Operations Pte. Ltd. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, ФОП та громадських формувань, саме цій компанії належить 99% акцій ТОВ “Спортмастер-Україна”.

Крім того Sportmaster Operations Pte. Ltd володіє мережею магазинів «Спортмастер» в Росії, Білорусі, Казахстані та Китаї. 

Хоча на офіційному сайті вказано, що мережа була створена в 1996 мешканцями Кривого Рогу Миколою та Володимиром Фартушняками наразі є багато сумнівів чи можна називати компанію українською.  

Факторів, що підтверджують цю тезу насправді є декілька. Перш за все, вказані вище засновники давно вже є громадянами Мальти, а не України, по-друге, головний офіс “Спортмастеру” знаходиться в Москві, а не Києві і за неофіційнимим данними брати Фартушняки свій бізнес зі спортивними товарами починали саме в Росії ще у 1992 році – за 4 роки до створення бренду, який до речі теж реєструвався в Росії у 1996.

Крім того у деяких регіонах України у різний час вже проводились акції з метою закриття магазинів бренду через торгівлю товарами виробленими на території РФ та “спонсорування тероризму”. Адже у 2015 році була інформацію про те, що “Спортмастер” разом з міністерствами невизнаних “ДНР” та “ЛНР” був партнером одного з міських заходів на території окупуваного Луганську. І хоча пізніше один з керівників компанії виступив із завявою, що бренд не веде діяльності на окупованих територіях з 2014 року – факт наявності лого компанії на “папірцях” бойовиків залишився.

Наразі ж внаслідок санкцій компанія отримала заборону на будь-яку діяльність на території України та виведення капіталу терміном на три роки. Таким чином їй доведеться закрити близько 30 магазинів на території країни, хоча станом на 21 лютого вони ще працювали.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

560 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.