У Вінниці впроваджують модернізацію систем теплопостачання

У Вінниці планують реалізацію проекту, який дозволить зменшити споживання тепла та газу приблизно на 15%, а електроенергії – на 30%.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

“Важливий і потрібний проєкт для нашої громади – цього року в одному з мікрорайонів розпочинаємо комплексну модернізацію системи теплопостачання. Робимо це за допомогою гранту від NEFCO (SUDH). Частка фінансової та матеріальної підтримки донорів складає 80%, а внесок з бюджету громади – 20%”, – Вінницький міський голова Сергій Моргунов розповів про те як місто готується до реалізації масштабного проекту з модернізації теплопостачання мікрорайону обмеженого вулицями Пирогова, Матроса Кішки, Князів Коріатовичів та Марії Литвиненко-Вольгемут.

За його словами, це буде не просто ремонт теплопроводів – зміни дозволять зробити систему більш ефективною з огляду на всі параметри. За прогнозами фахівців в результаті, разом із підвищенням якості послуги, планується зменшити споживання тепла та газу приблизно на 15%, електроенергії – на 30%, а викиди в атмосферу CO2 – на 17%.

В міжопалювальний періоді розпочнеться встановлення 95 індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Вже зараз готуються приміщення для них. Планується також об’єднати мережі двох котелень та замінити понад 4 кілометри зношених трубопроводів.

Проєкт головним чином фінансується завдяки грантовим коштам міжнародних партнерів, зокрема Шведсько-Українського фонду централізованого теплопостачання (SUDH) та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P), через Північну екологічну фінансову корпорацію (NEFCO). Відповідну угоду, завдяки злагодженій роботі фахівців міської ради та КП ВМР “Вінницяміськтеплоенерго” вдалось підписати весною 2024 року.

Загальна сума міжнародної грантової допомоги Вінниці складає до 6 млн євро інвестицій, в рамках технічної допомоги, в тому числі обладнання ІТП.

Як повідомляють в департаменті міського господарства, з 95 ІТП – понад 60 будуть встановлені в житлових будинках, 8 – в закладах освіти та медицини. Крім того частину ІТП мають встановити фахівці КП “Вінницяміськтеплоенерго”. Також в ході реалізації проекту передбачається заміна 4,4 км мереж холодної води до будинків, що матиме комплексний підхід до впровадження масштабного проекту, який охопить понад 20 тис. мешканців м. Вінниці, в тому числі навчальні заклади, медичні заклади, дитячі садочки, заклади соціального спрямування.

На сьогодні, як зазначає директор департаменту житлового господарства міськради Віталій Місецький, в житловому секторі вже підготували приміщення для розміщення перших 20 ІТП. ще 14 наразі в процесі виконання.

“В ході підготовчих робіт ремонтуються підвальні приміщення та, а також будинкові інженерні мережі – в межах необхідного для приєднання обладнання ІТП. Безпосередньо постачання самого обладнання ми очікуємо весною, аби в міжопалювальний період виконати його монтаж”, – розповідає Віталій Місецький. Встановлення ІТП дозволить мешканцям регулювати подачу теплоносія залежно від погодних умов. За словами Віталія Місецького, загалом всі 65 приміщень в житловому секторі під ІТП мають бути готові до середини літа.

Там де відсутні підходящі підвальні приміщення, поруч з будинками будуть встановлювати ІТП контейнерного типу. Ці роботи також уже розпочалися і виконуються силами КП “Вінницяміськтеплоенерго”.

Загалом, основні роботи планують виконати за міжопалювальний період, з тим щоб уже з початком опалювального сезону 2025-2026 років, вінничани могли відчути переваги нової системи теплопостачання.

Довідка. Вінниця уже має подібний досвід співпраці з НЕФКО. У 2014 році, в межах програми DemoUkraineDH (NEFCO) проведено реконструкцію системи теплозабезпечення мікрорайону вул. Київська – О. Вишні. В результаті реалізації цього проекту встановили 10 ІТП, замінили мережу протяжністю 1,5 км. та підключили обладнання котельні, ІТП та ЦТП до системи SCADA.

Читайте також: Кожна п’ята дитина в Україні втратила близьку людину через війну

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook