Екологія. У Вінницькій громаді триває пілотний проєкт з сортування сміття. На сьогодні до проєкту долучились 10 будинків. Більшість з яких – ОСББ. Об’єднання співвласників, де головує Юлія Тацюк долучились до проєкту одними з перших. Спочатку контейнерний майданчик з окремими сміттєзбірниками для змішаних відходів, а також паперу, скла та пластику встановили біля багатоповерхівки на вулиці Стрілецька, 23-А, а невдовзі – і на Стрілецькій, 85.
Про це повідомляє Місто з посиланням на Вінницьку міську раду.
Тут облаштували закритий майданчик, ключі до якого мають лише мешканці будинку. Завдяки цьому, кількість відходів зменшилась в рази.
«Ми більше 30 років користуємось цим контейнерним майданчиком. В цьому році міськрада допомогла нам облаштувати закритий майданчик. Це дало нам змогу не лише сортувати відходи, а й “відсіяти” сміття, яке несуть мешканці з сусідніх будинків, зокрема гілля, будівельні відходи, меблі та побутову техніку. На сьогодні, у нас уже немає того безладу, який був до цього. Ми бачимо чистий та упорядкований майданчик, біля якого немає складу дверей чи чогось іншого. Якщо раніше, у нас, наприклад, забирали щоденно два повних баки, то тепер – за 10 днів», – розповідає Юлія Тацюк.
Загалом, наразі до проєкту долучилися мешканці 10 будинків різної форми управління в різних частинах міста. Зокрема, на вулицях Політехнічна, 9-А, Стрілецька, 85 та 23-А, Брацлавська, 70, Л. Лук’яненка, 52, 54 та 58, Антонова, 13-В, а також проспект Коцюбинського, 37 та проспект Коцюбинського, 30.
Читайте також: 29 травня у Вінниці відключать воду: список вулиць і будинків
Реалізація проєкту – це частина комплексного підходу до вдосконалення системи управління відходами, що розробляється в межах Плану управління відходами Вінницької міської територіальної громади. Роздільне сортування сприяє не лише покращенню екологічної ситуації, а й зменшення витрат на захоронення сміття, зменшенню викидів парникових газів та розвитку культури відповідального споживання В листопаді-грудні проведено опитування серед голів правління ОСББ щодо рівня поінформованості та зацікавленості мешканців у сортуванні. Це дозволило нам визначити ті об’єднання, де впровадження ініціативи буде найбільш ефективним.
«На сьогодні зацікавлення щодо участі в проєкті висловили мешканці близько 30 будинків», – зазначає директор депаратменту житлового господарства міськради Віталій Місецький.
Департамент житлового господарства допомагає підготувати місця під розміщення цих контейнерів. Сміттєзбірники чорного кольору – безкоштовно надаються КУП “Ековін“. Проте контейнери для відходів, які можуть використовуватися як вторсировина, містяни мають придбати за власний кошт. Також своїм коштом мешканці мають закупити та встановити систему відеоспостереження за контейнерними майданчиками.
За ідеєю проєкту, співвласники будинку можуть отримати кошти, виручені від продажу вторсировини на потреби будинку та зменшити рахунок за вивезення сміття (це стосується ОСББ де укладено колективний договір із надавачем послуг із вивезення сміття).
Долучитися до проєкту, можна звернувшись з листом до Вінницької міської ради, а у разі необхідності – отримання консультації – за номером телефону: 0432 59 51 92.
Читайте також: Учні вінницького ліцею №35 передали автомобіль для ЗСУ
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook