На Закарпатті мера Мукачева і його спільників викрито на корупції

Служба безпеки України та Національне антикорупційне бюро викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників. Про це йдеться у пресрелізі Служби безпеки України.

“Співробітники СБУ спільно з НАБУ та САП викрили міського голову та голову районної ради одного із міст Закарпатської області у причетності до корупційних схем. За матеріалами справи, посадовці зловживали службовим становищем з метою продажу за заниженою вартістю земельної ділянки у центрі міста площею понад 3 га”, – йдеться у релізі.

Зокрема, організатор схеми – голова районної ради, є впливовим авторитетом у кримінальному середовищі регіону. В минулому двічі обирався народним депутатом, у т.ч. від забороненої зараз “Партії регіонів”.

Як свідчать дані слідства, на сесії міськради міський голова забезпечив прийняття рішення про продаж ділянки за ціною, заниженою у майже 9 разів. При цьому покупцем ділянки виступило приватне товариство, фактичним контролером якого є голова районної ради.

Також сказано, що підставою для цього стала експертна грошова оцінка із заниженою вартістю ділянки. За матеріалами справи, за “занижений висновок” власникам компанії-оцінювачки дали хабар.

“Унаслідок таких оборудок землю з ринковою вартістю 84,6 млн грн – продали за 9,6 млн грн”, – йдеться у релізі.

Крім того, за матеріалами справи, міський голова особистим рішенням надав товариству розтермінування платежу на 6 місяців.

“Наразі співробітники СБУ та НАБУ затримали міського голову, голову районної ради, ексначальника відділу комунальної власності та земельних відносин міської ради”, – наголошується у релізі.

Водночас, відповідно до вчинених злочинів посадовцям, а також двом власникам компанії-оцінювачки та оцінювачу, готується повідомлення про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

– ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);

– ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);

– ст. 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги).

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook