На Вінниччину приїхало близько п’яти тисяч хасидів

Цього року, з 7 на 8 вересня, юдеї відзначають Рощ га-Шана, точніше їх Новий рік. Щорічно юдеї відзначають його в Умані.
Перед Уманню близько п’ять тисяч осіб прибуло у Брацлав на Вінниччині. Там знаходиться стародавня могила Натана, учень і писар Ребби Нахмана – засновника династії Брацлавих хасидів.


Про це повідомляє Вінниця інфо.


«А от перед Уманню у них вже склалась така традиція, що спочатку заїжджають у Меджибіж на Хмельниччині, потім у Брацлав до могили Натана, яка тільки й цікавить хасидів у нашому місті. Позавчора їх було дуже-дуже багато. Якщо в Україну прибуло десь з 20 рейсів з паломниками. У нас зупинилося їх не менше п’яти тисяч. Пробули недовго, але сміття залишили чимало. Довелось прибирати та прибирати. У кафе, що знаходиться поряд з єврейським кладовищем, купували лише воду і каву. Якщо води брали мало, то «американо» замовили більше сотні чашок. Чому не замовляли нічого їсти? Бо для того, аби їм щось приготувати, необхідний дозвіл, ну, ніби ліцензію від рабина на кошерну їжу. Іншої вони не вживають. Колись старе кафе, яке також працювало неподалік, мало такий дозвіл. Але нині закрите. Тому хасиди взяли з собою їжу, яку видали у Меджибожі, от ці всі контейнери, пакети і привезли до нас»

– розповідає місцева жителька Руслана.


Не було у Брацлаві хасидів лише минулого року через карантин.
Могила Натана Штернгарца у Брацлаві для хасидів – це святе місце, вони вірять, що саме тут збудуться всі їх мрії.
Цьогоріч до України прибуло близько 30 тисяч хасидів. Як розповідають у Брацлаві, по завершенню Рош га-Шана, коли повертаються додому, зазвичай паломники знову приїздять у Брацлав.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

230 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.