Міжнародну доставку посвідчення водія можна замовити у 17 країнах Європи

Українці можуть замовити міжнародну доставку посвідчення водія вже у 17 країнах Європи. 19 січня цю послугу для українських громадян запустили у Болгарії, Франції, Нідерландах, Туреччині та Австрії.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Як зазначив міністр, замовлення можна зробити в декілька кліків. Міжнародна доставка здійснюється у терміни близько 15 днів.

За словами Клименка, за майже 3 місяці від запровадження сервісу, отримали вже близько 3 тисяч заявок на виготовлення водійських документів. Найбільший попит у Польщі.

“Це одна з найпопулярніших сервісних послуг МВС за кордоном, тому ми постійно працюємо над розширенням списку країн, де вона буде доступною”, — написав глава МВС.

Як скористатись послугою

Для замовлення міжнародної доставки, необхідно увійти в Кабінет водія. Після авторизації виконати такі дії:

  • вказати причину обміну посвідчення;
  • обрати міжнародну доставку;
  • ввести адресу отримання замовлення;
  • сплатити за послугу.

Заявка обробляється в сервісному центрі МВС, після виготовлення посвідчення водія, готовий документ ДП “ІНФОТЕХ” передає Укрпошті. А поштовий оператор відправляє за кордон на вказану адресу. Термін міжнародної доставки – близько 15 днів.

Міжнародна доставка посвідчення водія доступна у Польщу, Чехію, Німеччину, Італію, Угорщину, Молдову, Словаччину, Румунію, Іспанію, Литву, Латвію, Естонію, Болгарію, Францію, Нідерланди, Туреччину та Австрію.

Раніше уряд вніс зміни до розміру вартості за надання послуг Міністерства внутрішніх справ. Відповідна постанова набрала чинності з 1 січня.

  • Видача посвідчення водія на право керування транспортними засобами — з 26 гривень до 230 гривень;
  • Прийняття теоретичного іспиту — з 13 гривень до 250 гривень;
  • Прийняття практичного іспиту — з 13 гривень до 420 гривень;
  • Реєстрація, перереєстрація колісних т. з. усіх категорій з видачею свідоцтва про реєстрацію або його формуванням в електронній формі та присвоєнням буквено-цифрової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, зняття з обліку транспортного засобу з видачею облікової картки та номерних знаків для разових поїздок — з 200 гривень до 350 гривень.

У січні в Україні оновився алгоритм підготовки в автошколі та складання іспитів для отримання посвідчення водія — практичну підготовку можна розпочати лише після складання іспиту з теорії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook