Мінагрополітики працює над створенням реєстру виробників технічної коноплі

Міністерство аграрної політики та продовольства України напрацьовує нормативні документи згідно із законом № 7457 “Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності”.

Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час круглого столу, на якому обговорювались положення закону, передає пресслужба Мінагрополітики.

За словами Висоцького, відомство вже працює над проєктом наказу про створення реєстру виробників технічної коноплі та проєктом постанови Кабміну щодо регламенту відбору проб для аналізу вмісту наркотичних речовин. Він додав, що проєкт наказу буде оприлюднено для громадського обговорення.

“Мінагрополітики створить електронний реєстр, куди буде вноситися інформація про виробників технічної коноплі. Щоб було зрозуміло, хто вирощує, скільки, і яке використовує насіння. Не потрібно буде отримувати ліцензії, квоти чи окремі дозволи на вирощування. Також готується постанова уряду про регламент відбору проб коноплі в період цвітіння”, — розповів урядовець.

Висоцький наголосив, що закон про обіг технічних конопель – це поштовх для реалізації величезного потенціалу вирощування цієї рослини в Україні, адже документом змінюються підходи до контролю за вирощуванням технічної коноплі.

У Мінагрополітики додали, що обговорення закону було організовано Інститутом луб’яних культур Національної академії аграрних наук України та Асоціацією “Українські технічні коноплі”. У заході взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я, Нацполіції та провідні коноплевиробники й переробники України.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook