Латвія – третя країна, яка відкрила консульство у Вінниці

Сьогодні, 10 вересня, у Вінниці відбулось відкриття Почесне консульство Латвійської Республіки. Воно розмістилось за адресою: вул. Пушкіна, 10.


Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради.


Латвійська Республіка – третя європейська країна, яка відкрила своє консульство у Вінниці. Це дозволить розвивати торговельно-економічні зв’язки, активізувати гуманітарну співпрацю, подієвий туризм тощо.
У церемонії відкриття взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс.


«Вітаю Вінницю і вінничан. Це третя дипломатична установа, що відкривається у Вінницькій області. Я дуже радий, що міжнародна присутність та присутність Європейського Союзу збільшується на вінницькій землі. Чому саме у Вінниці ми відкрили консульство? По-перше, Вінниця сьогодні – це динамічний регіон, який дуже швидко розвивається. По-друге, я мав честь відвідати святкування Дня Європи у Вінниці – і воно найкраще на теренах України. Це також стало однією з причин того, щоб ми мали тут свою присутність. Ми відкриті до співпраці у будь-якому напрямку. По-перше, це обмін досвідом, що цікаво і для Вінниці, і для Латвії. По-друге – економіка: ми відновили роботу Агенції інвестицій та розвитку у Києві, наша торгівля зростає, і зараз потрібно йти в регіони. Вже відбулась зустріч між почесним консулом і представником нашої агенції. Тепер будемо думати, як розвивати наші зв’язки у цьому напрямку. Також дуже важливою є співпраця у питаннях освіти, адже школи та університети – це наше майбутнє. Ми не маємо мовного бар’єру, тому я тут бачу великі перспективи. Цікавить нас і співпраця у напрямку культури»

– зазначив під час відкриття Почесного консульства Юріс Пойканс.


«Хочу подякувати пану Послу за те, що дійсно, коли у 2017 році ми спілкувалися на цю тему, виникла така ідея, і ми послідовно йшли до її реалізації. Я думаю, що це тільки початок. Попереду у нас досить серйозна спільна робота щодо активізації економічних, культурних, освітніх взаємовідносин між містами Латвії та Вінницею, Вінницьким регіоном та Латвійською Республікою. Дуже приємно, що саме Латвія – одна з трьох прибалтійських держав, які першими визнали українську незалежність – тепер відкриває у Вінниці консульство. Це уже третє консульство, яке діє у Вінниці, працюватимемо у цьому напрямку і з іншими державами, – каже Сергій Моргунов. – Для нас важливо, щоб взаємовідносини з Латвійською Республікою не зупинились просто на обміні делегаціями, а щоб це були конструктивні, практичні відносини між бізнесом Латвії і України, у сфері освіти, організації культурних заходів, які можна проводити як у Латвії, так і у Вінниці. Тобто, весь той спектр взаємовідносин, які ми можемо самі налагодити».

– подякував Міський голова Сергій Моргунов.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

240 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.