Кожна п’ята пачка цигарок на українському ринку є нелегальною

Кожна п’ята пачка сигарет на українському ринку є нелегальною, а частка сірого сегменту у 20% відповідно для України є рекордом.

Про це повідомляє Forbes.

Схожі цифри щодо частки нелегальної тютюнової продукції зокрема надають дослідження Kantar Україна та розрахунки Інституту соціально-економічної трансформації (ІСЕТ) разом з аналітичним центром CASE Україна: 19,9% та 20,1% відповідно.

Зазначається, що різкий стрибок дві організації зафіксували ще у 2021-му – 16,9%, за даними Kantar, і 14,7% – за розрахунками ІСЕТ та CASE. Роком раніше частка складала 6,9% та 5,7%.

Серед причин стрімкого зростання нелегального ринку у Forbes називають семирічний план підвищення ставки акцизного податку на сигарети, а також той факт, що через війну і зменшення споживання білі гравці на ринку скорочували виробництво.

У виданні також пояснили, що є кілька напрямків на нелегальному ринку тютюну.

Перший — підробка відомих брендів.

“Це відбувається на українських тютюнових фабриках підпільно, часто у нічні зміни. Сигарети виробляють з дешевих матеріалів та сировини, але на пачку наносять брендове маркування”, — йдеться у повідомленні.

Другий варіант – підробка марок акцизного податку, коли “сірі” виробники копіюють марки, які до цього отримали офіційно.

Крім того, до нелегального продажу тютюну причетні магазини безмитної торгівлі.

“За минулий рік через магазини duty free було продано, згідно з чеками, близько 20 млн пачок, це близько 1,4% від легального обігу в Україні”, — пише Forbes.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook