Коронавірус — виклик для районних лікарень Вінниччини?

Як забезпечені лікарні в районах засобами особистого захисту, та наскільки медичні заклади готові до загострення епідемії?

Коронавірус змусив серйозно замислитись над устаткування медичних закладів в Україні. Вінницька область не стала виключенням, увага вінничан постійно прикута до даних про кількість заражених в регіоні. Найбільше випадків фіксують у місті Вінниця, проте серйозне занепокоєння викликає й область, особливо після спалаху Covid 19 в Калинівському районі. Тому редакція газети “Місто” поцікавилась, яка ситуація з забезпеченням засобів захисту та апаратів штучної вентиляції легень у кількох лікарнях віддалених районів.

В районній лікарні у смт Піщанка інфекційне відділення, як і в багатьох невеликих районних центрах не передбачене, але в лікарні вже проводяться роботи на випередження.

— Хворих з вірусними пневмоніями за перший квартал у нас не було взагалі. Забезпечені засобами індивідуального захисту, все в повному обсязі.Частково нам їх надали централізовано частково допомогли спонсори. В нас є 3 апарати штучної вентиляції легень, 2 середнього класу й один високого. В нас вони були ще до епідемії, — розповіла головна лікарка Піщанської центральної районної лікарні Людмила Березюк. — Згідно з маршрутом пацієнта у нас інфекційного відділення немає, ми закріплені за інфекційним відділенням в Крижопільській центральній районній лікарні. Але ми готові розгорнути інфекційні ліжка і надавати допомогу. Ми зробили ремонт у колишньому інфекційному відділенні. Там зробили пункт медичного сортування та обстеження. Самі придбали 60 швидких тестів, 50 нам надали централізовано.

На брак персоналу в лікарні не скаржаться, за словами головної лікарки нині ситуація стабільна, звільнилось лише кілька санітарок похилого віку.

В Тростянецькій центральній районній лікарні також немає інфекційного відділення, кажуть, що з проблемами нестачі засобів захисту не зіткнулись ще.

— Забезпеченість задовільна поки що. Буде навантаження буде видно. Був один випадок захворювання, зараз хворий перебуває на амбулаторному лікуванні. Стан з засобами особистого захисту задовільний, постачають централізовано, але допомагають і меценати. Провели тендер на закупку одного апарата штучної вентиляції легень, ще один мають надати централізовано, — прокоментував головний лікар Тростянецької центральної районної лікарні Гіленко Анатолій

Ще одна районна лікарня, що не має інфекційного відділення в смт Оратів. Як розв’язувати ці питання в умовах епідемії там, прокоментували в районній адміністрації.

— Інфекційне відділення в районній лікарні у нас відсутнє, але ми готові при потребі розгорнути 28 ліжок для таких хворих, якщо треба буде то й більше. Зараз районі зафіксовано 3 випадки захворювання на коронавірус. Один випадок в нас був зареєстрований, після цього відібрали 15 біологічних зразків і підтвердилось ще два випадки. Хворі почувають себе нормально і лікуються вдома. Нині проблем з медичним персоналом у нас немає, — розповів голова Оратівської районної адміністрації Олег Чугункін. — У нас не було апаратів штучної вентиляції легень, які б підходили для хворих на коронавірус, але нещодавно місцевий меценат подарував один сучасний апарат штучної вентиляції легень. Зараз лікарня повністю забезпечена засобами індивідуального захисту. Оратівська рада сільгоспвиробників закупила для лікарні 10 багаторазових костюмів хімічного захисту для екстреної медичної допомоги. В нас всі фельдшери забезпечені комплектами особистого захисту, так само лікарі та медсестри.

Міністерсво охорони здоров’я України ще в кінці березня визначило 10 лікарень для Вінницької області, що мають спеціалізовано примати пацієнтів хворих на коронавірус.

Вінницька центральна районна клінічна лікарня”

КНП “Жмеринська центральна районна лікарня”

КНП “Калинівська центральна районна лікарня”

КНП “Могилів-Подільська окружна лікарня інтенсивного лікування”

КНП “Тростянецька центральна районна лікарня”

КНП “Хмільницька центральна районна лікарня”

КНП “Вінницька міська клінічна лікарня №1”

КНП “Шаргородська центральна районна лікарня”

КНП “Вінницька обласна клінічна дитяча інфекційна лікарня”

КНП “Козятинська центральна районна лікарня”

Нагадаємо, у Калинівці заперечують, що в місцевій лікарні немає чим годувати пацієнтів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook