Блакитний місяць: сьогодні можна спостерігати рідкісне астрономічне явище

У понеділок, 19 серпня, над Землею зійде перший 2024 року Блакитний Супермісяць, який ще називають Осетровим. Це буде третя повня літа.

Про це повідомляє NASA та Live Science.

Нинішнє астрономічне явище об’єднує дві події: Супермісяць і Блакитний місяць. Супермісяць виникає, коли повний місяць збігається з найближчим до Землі моментом його орбіти, що робить Місяць більшим і яскравішим, ніж зазвичай.

Блакитного місяця існують два типи: це може бути друга повня в місяці або ж третій з чотирьох повних місяців в одному астрономічному сезоні. Після дня літнього сонцестояння 20 червня повні були 22 червня і 21 липня. Осетровий місяць 19 серпня і наступна за ним повня 18 вересня, відбудуться перед днем осіннього рівнодення 22 вересня.

Спостерігати за сходом Блакитного супермісяця можна за посиланням.

За даними NASA, блакитний місяць кожного типу буває раз на два-три роки. Останні сезонні блакитні місяці були в жовтні 2020-го та серпні 2021 року, а наступний сезонний блакитний місяць буде у травні 2027 року.

Зазначається, що поєднання Блакитного і Супермісяця досить рідкісне і прогнозують, що наступні Суперблакитні повні можна буде побачити в січні та березні 2037 року.

Що таке суперповня чи супермісяць

Термін “супермісяць” вперше ввів астролог Річард Нолле в 1979 році як “молодий або повний місяць, який виникає, коли Місяць знаходиться в межах 90% від свого найближчого наближення до Землі”. Суперповні є найбільшими та найяскравішими повними місяцями року, вони виглядають приблизно на 30% яскравішими та на 14% більшими, ніж зазвичай.

Чому серпневу повню називають Осетровою

Блакитний Місяць Осетровим назвали американські індіанці, адже саме в серпні найкращий час ловити осетрів, які населяють Великі озера та інші водойми у США. Серпнева повня також має інші назви: Червоний місяць, Кукурудзяний, Ячмінний, Трав’яний, Зерновий тощо.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook