Без ліфтів, шин та пральних машин. Три компанії заявили, що йдуть з РФ

Три світові компанії заявили про вихід з російського ринку — один з провідних виробників шин, виробник побутової техніки та світовий лідер в галузі виробництва ліфтів.

Так, про свій намір до кінця року передати свій бізнес у РФ місцевому менеджменту оголосила французька Michelin Group. Відновлювати виробництво вони не будуть.

У Michelin Russia працює близько 1000 людей, завод в Давидово, за 100 кілометрів від Москви, має щорічну виробничу потужність від 1,5 до 2 мільйонів шин, переважно для легкових автомобілів. Продажі Michelin в країні становлять 2% від загального обсягу продажів групи і 1% від світового виробництва автомобільних шин.

Друга компанія — найбільший виробник побутової техніки Whirlpool. Американська компанія продає свій бізнес турецькому виробнику Arcelik. До неї входять такі бренди як Indesit та Hotpoint. Російська служба ВВС пише, що компанія виробляла у Росії холодильники та пральні машини на двох заводах у Липецьку, але зупинила роботу ще на початку березня.

Світовий лідер в галузі виробництва ліфтів та ескалаторів, фінський KONE заявив, що російський підрозділ компанії передадуть його топменеджерам і діяльність буде припинена.

Після закриття угоди бізнес працюватиме самостійно під іншим брендом. KONE погодилася постачати запчастини до Росії на перехідний період до трьох місяців після закриття. Від початку війни в Україні компанія скоротила свою діяльність у РФ, тимчасово припинила постачання та не підписувала нові контракти. Наразі у компанії працює приблизно 650 людей у ​​Росії, обслуговуючи приблизно 1500 клієнтів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook