У Вінниці п'ять вишів ризикують потрапити під скорочення?

Для оптимізації кількості вишів в Україні уряд змінив систему їхнього фінансування та планує закривати філії ВНЗ в деяких містах. Окрім того, Міносвіти може об’єднати деякі університети, заявила в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна” 20 січня міністерка освіти Ганна Новосад.

Журналісти Depo.ua зробили припущення, які виші може втрати Україна та Вінниця, зокрема.

“Ми не стверджуємо, що буде саме так, але наводимо список ВНЗ, про які вже говорили раніше. Бо плани по скороченням існують не перший рік”, – пише видання.

Далі цитуємо за першоджерелом:

“У Вінниці, як і в решті українських міст, функціонують навчальні заклади, де навчаються студенти, які мали не великі досягнення в старшій школі і, відповідно, невисокий бал ЗНО. У такої молоді вибір не великий – або приватний виш (здебільшого це філія столичного ВНЗ), або професійно-технічний навчальний заклад, де можна опанувати робітничу професію.

Звісно, більшість абітурєнтів обирають нехай “слабший”, але вищий навчальний заклад. Звідси і брак кваліфікованих майстрів та техпрацівників, а також надлишок дипломованих безробітних.

Усі державні виші Вінниці входять у загальнодержавний рейтинг ТОП-200, відтак їх показники діяльності мають всі шанси пройти “кастинг” в рамках нових принципів фінансування вищої освіти в Україні. Чого не скажеш про численні філії та приватні ВНЗ.

Так, вони акредитовані і мають відповідну державну ліцензію, тобто працюють законно, видають дипломи державного зразка. Утім, якщо постане питання оптимізації мережі вищих навчальних закладів у Вінниці – ймовірно саме вони першими підуть “під ніж”.

  • Вінницький кооперативний інститут. Не так давно цей виш був технікумом, а до того – звичайною школою. Загалом навчальному закладу вже під сотню років, і він, звісно, має свою “цільову аудиторію”. Однак після підвищення рівня акредитації, виш не надто збільшив свій рейтинг на тлі інших ВНЗ міста, тож теж може стати об’єктом оптимізації. Донедавна Вінницький кооперативний інститут очолював Анатолій Драбовський, якого було обрано народним депутатом у 12 мажоритарному округу. Він був висуванцем “Зе команди” і увійшов до фракції “Слуга народу” у Раді. Нині виш очолює його донька – Віра Драбовська.
  • Вінницький фінансово-економічний університет – багатопрофільний приватний ВНЗ. Працює більш як чверть сторіччя, має навчальну базу, однак, як і решта приватних вишів – у зоні ризику.
  • Вінницький інститут конструювання одягу і підприємництва відкрився у 2004 році. Раніше майстрів з конструювання одягу та дизайну навчали в однойменному коледжі, який було створено на базі навчально-виробничого підприємства “Інтеграл-М”. Цей навчальний заклад може потрапити “під ніж”, аби уникнути скандальності в оновленій мережі ВНЗ. Адже син ректора інституту Ігор Мізрах – досить неоднозначна фігура у бізнес- та політичних колах країни. Його називають власником мережі сайтів-“лайнометів”, лоббістом та політичним експертом. Торік він був одним із затриманих у гучній справі про вимагання більш як пів мійльйона доларів у співробітника ДП “Укрспецекспорт”.
  • Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського теж може зникнути з освітньої мапи Вінниччини. Вже давно точаться розмови про те, що кузню педагогічних кадрів хоче “поглинути” приїжджий Донецький національний університет імені Василя Стуса. Мовляв, на базі двох ВНЗ може бути створений регіональний гуманітарний виш. Педагогічний університет має великі навчальні корпуси та студентські гуртожитки, а ДонНУ – підсилить викладацько-педагогічним складом та інноваційними методиками викладання.
  • Вінницька філія Київського Інституту Бізнесу та Технологій (КІБІТ). Виш готує бакалаврів та спеціалістів за напрямками: економіка, менеджмент та психологія. Це регіональне представництво національного ВНЗ, тому його вінницький філіал може бути закритий на підставі законодавчих ініціатив.

Нагадаємо, студенти знають як “відкриті дані” можуть прислужитись Вінниці.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook