Видання “Фокус” 26 лютого опублікувало щорічний рейтинг 100 найкращих українських шкіл. Серед кращих цього року і Вінницька фізико-математична гімназія №17 (27 місце) та Вінницький технічний ліцей (58 місце).
“Приємно, що ми перші в регіоні. Зверніть увагу – більшість шкіл у цьому рейтингу науково-природничого профілю. Є інший рейтинг – за результатами ЗНО з окремих предметів: перші 10 позицій з укранської мови – фізико-математичні школи… У Києві 41 школа в ТОП-100, і домінуюча кількість з них знов фізико-математичні… Влада вважає, що це тому, що туди йдуть розумні діти. Насправді -ні. Просто серйозне вивчення точних наук робить дітей розумнішими! Саме цей висновок зроблений на основі міжнародного аналізу дослідження PISA його організаторами. Батьки, то може варто віддавати дітей в школи з поглибленим вивченням математики, фізики, хімії, а іноземні мови вчити не для того, аби порозумітися з соратниками по збиранню полуниці в Польші, а для того, аби писати статті в світові наукові видання?” – запитує у власному акаунті у Фейсбук вчитель з фізико-математичної гімназії №17 та почесний громадянин Вінниці – Юрій Пасіхов.
Додамо, що рейтинг видання базується на підсумках зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року. Під час розрахунку враховували інформацію тільки щодо тих учнів, які в даних Українського центру оцінювання якості освіти значаться як випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, а також мають оцінки, що дорівнюють 0 або від 100 до 200 балів, як це передбачено правилами підрахунку балів ЗНО.
У рейтингу не враховано шкіл, де ЗНО складало менше ніж 20 учнів.
До першого десятка потрапили такі школи:
- Ліцей “Інтелект”, Київ.
- Гімназія №178, Київ.
- Технічний ліцей НТУУ “КПІ”, Київ.
- Природничо-науковий ліцей №145, Київ.
- Фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ імені Івана Франка, Львів.
- Ліцей-інтернат фізико-математичного профілю, Дніпро.
- Українська гімназія №1, Івано-Франківськ.
- Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка, Київ;
- Український фізико-математичний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка, Київ;
- Фізико-математичний ліцей №27, Харків.
У розрахунках “Фокуса” враховано дані щодо 125 651 учня і 3248 навчальних закладів. У рейтинг не потрапили навчальні заклади Закарпатської, Рівненської, Хмельницької, Сумської та Луганської областей, а також заклади, що розташовані на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей і АР Крим.
Нагадаємо, школярі Бершаді виграли можливість поспілкуватися з полярниками.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook