Леоніду Політанському присвоїли звання Почесного професора ВНТУ

Професор Леонід Політанський є завідувачем кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки Чернівецького національного університету ім.Федьковича. Рішення присвоїти йому звання Почесного професора Вінницького національного технічного університету Вчена рада вишу прийняла 22 травня.

“Це рішення було прийнято з метою відзначення його численних наукових і виробничих досягнень, що сприяли становленню та розвитку не лише Буковини та Поділля, але й України загалом”, – інформують у виші.

Леонід Політанський народився 5 жовтня 1950 року в селі Сокіл Чернівецького району Вінницької області. Закінчив Чернівецький державний університет за спеціальністю «Фізика». Після завершення навчання влаштувався на завод «Гравітон», який займався розробкою та виробництвом виробів електронної техніки.

За понад 30 років роботи пройшов усі етапи кар’єрного розвитку від виробничого майстра цеху до посади голови правління ВАТ «Гравітон.

Займаючись виробничою та конструкторсько-винахідницькою роботою, активно працював у науковому напрямі. У 1987 році він захистив кандидатську дисертацію, а 1992 році захистив докторську дисертацію за двома спеціальностями 05.27.05 «Інтегральні радіоелектронні пристрої» та 05.27.01 «Твердотільна електроніка». У 1994 році Політанському Л.Ф. присвоєне вчене звання професора.

Працюючи на посадах головного інженера (з 1982 року по 1991 рік) та директора особливого конструкторського бюро «Рута» (з 1991 року по 1997 рік), Леонід Політанський був головним конструктором низки дослідно-конструкторських робіт, скерованих на розроблення інтегральних ключів для вторинних джерел живлення та керування засобами відображення інформації. Обсяг виробництва зазначених виробів електронної техніки, розроблених за результатами досліджень його кандидатської та докторської дисертацій, наприкінці 80-х років минулого століття становив понад 20 млн. штук на рік.

Враховуючи потреби підприємств Чернівців у фахівцях радіотехнічного профілю та за ініціативи Леоніда Політанського, а також завдяки його активним діям та наполегливості, 1 жовтня 1989 року в Чернівецькому державному університеті, що є класичним вишем, була створена кафедра радіотехніки.

Очолив цю кафедру Леонід Політанський. Викладачами кафедри радіотехніки та інформаційної безпеки захищено 5 докторських і 18 кандидатських дисертацій. Безпосередньо під керівництвом Леоніда Францовича відбувся успішний захист 1 докторської та 11 кандидатських дисертацій.

Також професор є засновником Міжнародної науково-практичної конференції «Фізико-технічні проблеми передавання, оброблення та зберігання інформації в інфокомунікаційних системах» (PREDT), яка, починаючи з 2011 року, щорічно проводиться зусиллями співробітників його кафедри.

Нагадаємо, у Вінниці помер Заслужений тренер України, викладач ВНТУ Павло Забєлін.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

3490 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.