Як вінничанин вступав у магістратуру, а його забрали до армії

Вінничанин Олег Яричук готувався у магістратуру, а попав – в учебку. Хлопця забрали на строкову службу попри заявлені домовленості між Міноборони, військовими комісаріатами і Міністерством освіти – про те, що усі вступники матимуть відстрочку для можливості вступу у вищі навчальні заклади. Парадокс у тому, що Олег Яричук збирався вступати до вишу військового – написав заяву про вступ до факультету підготовки офіцерів запасу Національного університету оборони України ім.Івана Черняховського.

Інститут видав Олегу направлення до вінницького міського військкомату на проходження ВЛК. Якщо б це був вуз цивільний – справа інша. А у військовий – без ВЛК не беруть. Тож майбутній студент прийшов до військкомату.

– Я зробила ксерокопію, зробила звернення, знову прийшла до них. А вони кажуть: а чого ви не проконтролювали? – розповідає «Місту» Галина Яричук, мама Олега, про свій візит до Вінницького обласного військового комісаріату. – Запитую їх: а як??? Ми ж подали усі відповідні документи, нам з інституту повідомили, що цього документу досить для відстрочки – до жовтня місяця. Це ж відповідно до закону. Ми до останнього дня знали, що ми проходимо комісію, нам повідомляли, що треба пройти те, треба пройти те. А виявляється, що з військкомату його на комісію подали не як абітурієнта, а як строковика. Там зовсім інші бланки. У військкоматі розводять руками. Кажуть, що це до них, а до облдержадміністрації. Я їх керівнику повідомила, що я зробила скаргу на Міністерство оборони на гарячу лінію.

Мама Галина Яричук розповідає, що, власне, повістку її сину вручили ще тоді, коли він мав закрити обхідний лист в інституті.

– Він закінчив Вінницький торговельно-економічний інститут, балалавра. Йому треба було зробили обхідний лист, що він не має ніяких заборгованостей перед інститутом. І там була графа військкомат. І 19 червня дали направлення на комісію і одразу дали повістку. Зарахування, номер бригади, явитися 21.07. Тобто йому дали повістку ще тоді, коли він ще взагалі не пройшов ніяку комісію, – розповідає пані Галина. – Син каже: я вам принесу довідку, що я подав документи. А йому відповідають: от коли ти принесеш документи, що ти там учишся, тоді і будемо говорити. А зараз ти – солдат.

Солдатом і зробили. В той день, як розповідає пані Галина, син знову прийшов до міського військкомату начебто за обіцяними документами. Його сказали сідати разом з іншими в автобус – і він уже справді солдат.

– Він мені дзвонить: мама, привези хоч щось… Зараз він у Десні. Він же мав бути військовим. Що тепер про це думає, навіть не знаю, – розповідає жінка.

Пані Галина налаштована рішуче. Вона каже, що буде боротися і за свого сина, і за його права. І за те, щоб обіцяне виконували. А цього року в Україні Міністерство оборони і військкомати пообіцяли, принаймні, задекларували, що усі абітурієнти матимуть можливість для вступу у ті виші, які обрали. Обіцяли – відстрочку, бо карантин і коронавірус вплинув на багато дат і галузей в країні.

У понеділок, 3-го серпня, жінка записалася на прийом до обласного військового комісара. Має намір звернутися і до своїх депутатів з міської та обласної ради. «Місто» залишає можливість військкомату прокоментувати цю ситуацію.

Нагадаємо, через карантин призов на військову службу змістився на літо, а повістки до армії почали отримувати… студенти.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook