Як депутати Вінницької облради розподілили 490,6 млн грн

16 квітня на позачерговій сесії Вінницької обласної ради депутати розподілили 490,6 млн грн. Вперше обласна рада провела засідання сесії у режимі відеоконференції.

Основні очікувані надходження і галузі, куди спрямуються ці кошти, назвав перед сесією голова облдержадміністрації Владислав Скальський.

Охорона здоровְ’я – загалом 98,6 млн грн. Із цих коштів:

– майже 30 мільйонів гривень – на покращення роботи і функціонування системи телемедицини шляхом розширення датацентру Вінницького обласного Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

– 63 млн грн – на придбання службового автотранспорту для медпрацівників амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

Також серед розподілених на сесії коштів:

– 23,7 млн грн – Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

– 300 тис. грн – Управлінню культури і мистецтв,

– 3,4 млн грн –  Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури

– 9,7 млн грн – Департамент будівництва, містобудування та архітектури, зокрема 9,5 млн на будівництво та ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини

– Управлінню дорожнього господарства – 68,2 млн грн на ремонти й утримання автомобільних доріг області, зокрема вулиць комунальної власності населених пунктів області

– Департаменту АПК, екології і природніх ресурсів – додатково 1,7 млн грн

– Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку – 30,7 млн грн на реалізацію природоохоронних заходів

– Департамент фінансів – 224 млн грн, серед яких не розподілені залишки трансфертів з держбюджету 118 млн грн, розподілено 97,2  млн грн на будівництво та ремонт амбулаторій загальної практики сімейної медицини, а також 6,5 млн грн – на виконання заходів обласної програми підтримки і утримання об’єктів спільної комунальної власності та територіальних громад області.

– Це основні напрямки, куди ми пропонуємо розподілити вільні залишки загального та спеціального фондів обласного бюджету. Основний акцент – на постійному фінансовому забезпеченні і оперативній готовності надавати фінансові ресурси на боротьбу з коронавірусною інфекцією, – зазначив голова облдержадміністрації. – Спрямовуємо додаткові кошти на реалізацію заходів по боротьбі з пандемією. Загалом, з самого початку було виділено 16 млн грн. В останній вівторок розпорядженням голови адміністрації було додано ще 3 млн грн. Тут ми передбачаємо додатково 3,7 млн грн і в резерві маємо 18 млн, які розподілятимуться за потребою рішенням обласної бюджетної комісії.

На самій сесії, під час онлан-засідання, жваві дискусії виникли хіба що навколо питання надбавок лікарям, які пообіцяв Уряд медикам за боротьбу з коронавірусом. Проєкт рішення про «обласні надбавки» був підготовлений до позачергової сесії. Утім голова постійної комісії облради з питань бюджету Геннадій Мазур попросив його не включати у порядок денний – аби уникнути дубляжу фінансування з держбюджету.  Тож попри жаркі дискусії і гострі запитання «то скільки будуть отримувати лікарі і медсестри? що нам сказати людям?» – питання надбавок залишилося лише на стадії обговорення.

Як пояснив голова обласної ради Анатолій Олійник, якщо область виділить ці гроші, то в такому разі держбюджет просто їх не перерахує Вінниччині або дорахує лише суму, якої не буде вистачати.

– Якщо щось зірветься (фінансування з держбюджету – Авт), то ми тут же ухвалимо рішення на рівні області, і розпорядженням голови облдержадміністрації медики ці гроші отримають, – запевнив Анатолій Олійник.

Щодо зарплат, які наразі отримують медики, що на перші лінії боротьби з коронавірусом, то як пояснила представниця департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, за березень зарплата лікаря з 8 800 гривень збільшилася до 10 000 тис. грн.

– Це за неповний березень, за відпрацьований час, – сказала вона. – У квітні буде більше. Нормативні документи нам кажуть, що надбавка – тільки за відпрацьований час.

Також на цій сесії депутати проголосували за фінансову підтримку Вінницької і Гайсинської районної лікарні. Суму коштів, яку їм пообіцяли, ще мають прорахувати.

– Суми в робочому порядку дооопрацються, – зазначив голова облради Анатолій Олійник.

Нагадаємо, Вінницький спецфонд “СтопВірус” витратив на допомогу медикам 1,9 млн грн.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook