Нинішній уряд України має терміново вжити чітки кроки і розробити план по протидії економічній кризі. Якщо цього не буде зроблено, кінець 2020 року стане для країни руйнівним. Про це сказав прем’єр-міністр України (2016-2019 роки) Володимир Гройсман в ефірі телеканалу «Україна 24».
– Я вам точно можу сказати, що криза була б навіть без коронавірусу. Якщо далі ніхто нічого не буде робити, то 4 квартал 2020 року буде руйнівним. Я навіть цю кризу назвав для себе бюджетною, – сказав Володимир Гройсман. – Та внутрішня проблема з кризою економічною, на яку накладається коронавірус, потребує від уряду абсолютно чіткого плану з ряду позицій: як уряд проведе країну і людей через ці економічні випробування.
За його словами такий план дій уряду має з’явитися якомога швидше. В ньому слід врахувати «зміщення акцентів» на світових ринках.
– Як порада. Перше – збалансування бюджету. І тут не упустити три речі: зарплати, пенсії і фінансування війська. Це позиції непохитні. Далі – подивитися по промисловості. Де маємо плюси, де мінуси, і ухвалити конкретні рішення. Зараз буде повна зміна картинки на світових ринках. Тобто ті країни, які потерпають від коронавірусу і кризи, будуть зміщувати свої акценти. І тут треба зрозуміти, де Україна може знайти свою нішу, – сказав Володимир Гройсман.
Як зазначив екс-прем’єр-міністр України, погіршення економічної ситуації в державі було очевидним ще у листопаді–грудні 2019 року. Але безвідповідальність уряду Олексія Гончарука лише посилила негатив, спричинений як зовнішніми, так і внутрішніми факторами, зокрема безконтрольним зміцненням гривні. Одним з наслідків такої безвідповідальності став зрив індексації пенсій мільйонам українців у березні поточного року.
– І в листопаді я це бачив, і в грудні – що відповідні рішення не приймаються. Уряд нічого не зробив для того, щоб зупинити тенденції, які стали хронічними, – сказав Володимир Гройсман.
Щодо можливого дефолту, чутки про який знову ширяться, то Володимир Гройсман запитує: хто візьме на себе за це відповідальність.
– Минулого року ми віддали кредиторам 420 млрд грн. Хтось це відчув? Пенсії комусь не платили чи зарплати? Чи в дефолт увійшли? Ми заплатили. І треба віддати борги, які ми винні, і з ними зав’язати, – зазначив Володимир Гройсман. – Я будучи прем’єр-міністром все робив для того, щоб якомога далі відійти взагалі від можливості дефолту. Коли я прийшов (на посаду голови уряду – Ред.), наш зовнішній борг до ВВП на кінець 2016 року був 81%. Я передав справи – борг по відношенню до ВВП був 51%, тобто мінус 30%. Тоді ми вже перейшли до тієї категорії країн, де співмірність ВВП і боргу уже була за межами ризику. Таку політику треба було продовжувати.
Нагадаємо, Володимир Гройсман про закон про ринок землі: а де тут люди, де тут український інтерес?
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook