Олексій Семеніщ, який останні 10 років живе з родиною в Італії, розповів про їхні умови життя в карантині. А також про те, як вони відволікаються від негативу.
Стали дисциплінованими і відповідальними
Живуть вінничани у Горгонзолі, що у пригороді Мілану. Саме містечко невелике, з населенням у 20 тисяч людей.
– Ми маємо метро-сполучення з Міланом. Якщо спочатку потік поїздів був зменшений і переведений на графік вихідних, то зараз інтенсивність руху навпаки збільшили, щоб у вагоні було достатньої відстані між людьми, – пояснює Олексій. – Деякі виробничі фабрики зачинилися, деякі ні. Ми, наприклад, працюємо, бо займаємося продажем офісного і медичного обладнання для лікарень.
Найближча поїздка в нього запланована в Комо – у медичний заклад Олексій повезе візки для транспортування тіл померлих…
За його словами, ситуація в країні наразі дійсно не надто оптимістична. А тому населення уже більш свідомо до всього ставиться, ніж спочатку, тепер усі намагаються бути вдома. Цілком байдужих одиниці. Ніхто не створює черг, у магазини пускають по кілька осіб, покупці терпляче чекають в черзі на вулиці. Маски носять по бажанню, поліція на вулиці може запитати про дозвіл на пересування.
– Можеш виходити з дому тільки з поважної причини. В магазин або аптеку – тільки у найближчі до себе. Якщо людина, в якої підтверджений коронавірус, виходить у люди, то за це може у в’язницю потрапити – про таке я чув від знайомих, – каже Олексій.
Рятівна “Монополія”
Аби не впасти в депресію, люди проводять різні дистанційні флеш-моби, співають на балконах, вивішують прапори і малюють веселки. Сім’я Олексія урізноманітнює життя за допомогою настільних ігор – вони дуже полюбили “Монополію”. Дуже зручно, що все можна замовити в інтернеті, кур’єр зробить доставку додому. А ще доробляють запланований ремонт, на який у біганині не завжди вистачає часу.
– Спочатку нам казали про ізоляцію до 23 березня, потім – до третього квітня. А як буде далі і скільки все триватиме, – невідомо, бо зараження і смертність щодня зростають. За місцевими підрахунками, реально в Італії коронавірусом заражені 100 тисяч людей, просто не всіх ще діагностували, – каже Олексій.
Що тепер з роботою
За словами Олексія, ті, хто самоізолювався, наразі намагаються використати усі свої відпустки і відгули. – Далі вже задіюють фонд допомоги по безробіттю, який виплачує близько 80% твоєї зарплати у зв’язку з тим, що твоя компанія тимчасово не працює. Чув, що на цей місяць виділяють по 600 євро допомоги для підприємців, але як кажуть бухгалтери, саме оформлення такої виплати може коштувати 400 євро. Комуналку ніхто не відмінив, але з розумінням ставляться, якщо ти затримав виплату і нікого не штрафують, так само і з погашенням відсотків по кредиту. Але суто з юридичного боку пандемія вважається по всім договорам форс-мажором. Тому б мали бути більш лояльні рішення, – зазначає Олексій.
Якщо зазвичай фактично вся Італія у серпні на місяць йде відпочивати, то при самих благополучних прогнозах цього року останній місяць літа уже не відпочиватиме ніхто, люди будуть надолужувати роботу.
Торгові правила, рятівні кур’єри і штрафи
Зараз в Італії працюють продуктові магазини, аптеки і газетні кіоски. У решті магазинів ти можеш купувати все через інтернет з безкоштовною доставкою додому: посилки приходять дуже швидко. Кур’єри розвозять по домівках продукти також. В зоомагазинах відчинені лише відділи з кормом для тварин.
– Днями заходив у невеличку м’ясну лавку, де власник араб. То він розказав, що його оштрафувала поліція на 800 євро за те, що всередину зайшли одночасно чотири покупці, – говорить Олексій.
Про транспорт
Конкретних вимог по кількості пасажирів у громадському транспорті немає, головне – відстань між людьми. Відтак, не можна сідати близько біля водія – кілька перших сидінь в салоні закриті. Загалом транспорт їздить фактично порожній. Пенсіонери нікуди не виходять і сидять вдома.
– Хіба що коли в лікарню комусь треба, то йдуть. Люди у віці просто усвідомлюють, що вони у зоні ризику, от і все, – каже Олексій.
Маски в дефіциті
Усі водії і продавці у масках. Останні в дефіциті скрізь, можна хіба що замовити в інтернеті.
– Наша фірма ще давно чекала партію масок з Тунісу, але оскільки у світі тепер заборона вивозити такі речі з країн, то ми залишилися без замовленого товару. В Ніаполі одна з фабрик перелаштувала обладнання і тепер шитиме маски, це має статися вкінці березня. В лікарнях є у вільному доступі деззасоби, – розповідає Олексій.
Планова вакцинація дітей в них проходить у звичному режимі, тимчасово обмежили щеплення лише старшим шести років, їх заплановані візити переносять.
Якщо людина захворіла
Найперше, що радять хворому в Італії, це залишатися вдома. Треба спочатку зателефонувати до свого лікаря, або на гарячу лінію. Тебе не заберуть в лікарню без необхідності, маєш сидіти вдома на карантині. При підозрі на коронавірус повинні вислати медичну бригаду. А також ізолювати хворого, всю його сім’ю, а також контактних осіб. Якщо ж діагноз не підтвердився, – людину відпускають додому.
Нагадаємо, вінничанка про карантин у Польщі: відсіч шахраям, відміна комунальних, виплати безробітнім
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook