У Вінниці для дітей із синдромом Дауна і аутизмом розробили спецкурс для працевлаштування

Сьогодні, 21 січня, у Вінниці презентували проект «Жити на рівних», важливий для майбутнього дітей з синдромом Дауна та аутизмом. Він буде спрямований на розробку профорієнтаційного курсу і впровадження в навчальний процес – щоб діти з ментальними порушеннями після школи отримали шанс знайти роботу і навчилися бути самостійними.
Для запровадження проекту у нашому місті об’єдналися громадські організації «Вінниця Даун Синдром», «Українська спілка осіб з інвалідністю «Усі» та Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля».

– Успішних історій насправді дуже мало, адже діти з ментальними порушеннями вибувають з повсякденного життя. В українській освіті більше теорії, аніж практики, а остання для таких дітей є більш важливою. Для нас незвично, коли в школі вчать застеляти ліжко чи мити посуд. Хоча за кордоном цьому навчають давно. Ми побачили, як працює школа з профорієнтаційним спрямуванням у Києві і перейматимемо цей досвід, – розповідає директор центру «Поділля» Роман Штогрин.

За його словами, уже найближчим часом група вінницьких фахівців поїде у столичну спеціалізовану школу-інтернат № 26 переймати досвід і вивчати методику роботи. Далі буде розроблена «дорожня карта» для професійної підготовки дітей з особливими освітніми потребами, які не навчаються у спеціалізованих школах. Потім на базі центру «Поділля» почнуть навчати вінницьких дітей. На першому етапі сформують дві групи – із дев’яти учасників із синдромом Дауна і семи – з аутизмом.

– В Україні, на жаль, зайнятість людей з ментальними порушеннями сприймається як екзотика. У нас працевлаштовані менше 1% цих людей, хоча в Європі мають професію до 10% людей з синдромом Дауна і 20% з аутизмом, – зазначає заступниця голови правління ГО «УСІ» Ольга Степаненко.

– Коли в 2017-му році започатковувалася інклюзивна освіта, на це з острахом дивилися і батьки, і вчителі. Але тепер ми стали досвідченими і розуміємо, що дитина після школи не може залишатися у чотирьох стінах. Саме тому професійна освіта дуже важлива для особливих дітей, – говорить директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

За словами заступниці голови облдержадміністрації Наталі Заболотної, на реалізацію проекту «Жити на рівних» з обласного бюджету виділять 150 тисяч гривень.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook