19 лютого з робочим візитом у місто прибув начальник поліції Вінницької області Юрій Пархоменко разом із заступником обласної військової адміністрації Олександром Піщиком.

Нагадаємо, що кімната, дружня до дитини – це сучасний простір, метою якого є забезпечення комфортної атмосфери для спілкування з дітьми, котрі стали жертвою або свідком правопорушення чи насильства та перебувають у кризовій ситуації, аби зменшити їхній стрес і створити умови для конструктивного діалогу та ведення об’єктивного слідства. Вона складається з двох частин: в одній є зручні меблі, предмети інтер’єру, іграшки, книги та анатомічні макети, на котрих діти у невимушеній розмові з психологом та ювенальним поліцейським наочно можуть розказати про те, що сталось. У другій – знаходиться слідчий, якого дитина не бачить. Однак за допомогою технічного обладнання він може коригувати спілкування уточнювальними запитаннями, важливими для розслідування. Їх коректно інтерпретують спеціалісти, щоб мінімізувати та запобігти повторній травматизації психіки дітей.

Сьогодні така кімната запрацювала у Могилів-Подільському районному відділі поліції, а взагалі їх у Вінницькій області існує вже п’ять.

«Місцева громада активно підтримала цю ініціативу, долучившись до облаштування кімнати, дружньої до дитини. Разом ми продовжуємо розвивати мережу таких кімнат у всіх поліцейських підрозділах. Ми прагнемо, аби кожна людина, яка звертається до поліції, отримала належну допомогу та почувалася захищеною. Особливо це стосується дітей. Впевнені, що спеціально обладнане приміщення для застосування цієї методики допоможе їм швидше подолати пережиті труднощі», – зазначив полковник поліції Юрій Пархоменко.

Поліцейська станція – це не тільки вимога часу, але й втілення основних європейських принципів взаємодії поліції й громади на засадах партнерства. Даний осередок безпеки функціонує для того, аби всі громадяни могли отримати якісний поліцейський сервіс. Поліцейські станції дозволяють офіцерам, які закріплені за громадою, бути у максимальній наближеності до людей і не долати кілометри, щоб прибути на виклик або прийом громадян. Такі станції оснащені за сучасними стандартами. Варто зазначити, що їхнє функціонування сприяє більш оперативному реагуванню на виклики, профілактиці правопорушень та розкриттю злочинів.

Загалом на Могилів-Подільщині вже діють сім поліцейських станцій, а у місті – це друга, яка знаходиться за адресою м. Могилів-Подільський, пр. Незалежності, 287. Поліцейські офіцери – Максим Джурмій ((097)559-80-08), Сергій Палига ((098)920-97-40), Іван Кушнір ((068)727-24-30), готові цілодобово дбати про безпеку мешканців громади.

«Вкрай важливо, навіть попри війну, продовжувати реалізовувати безпекові проєкти МВС та Нацполіції для того, щоб люди, принаймні у неприфронтових регіонах, могли почуватись у безпеці. Завдяки збільшенню присутності поліції та доступності поліцейських послуг вдається збудувати ефективний безпековий простір, і його основною є саме поліцейський офіцер громади. Місцеві жителі підтримують відкриття поліцейської станції, адже розуміють, що йдеться не лише про їхній захист, а й про зручність та оперативне отримання допомоги, адже для поліцейських найвища цінність та критерій оцінки їхньої роботи – довіра та повага громадян», – сказав Олександр Піщик.

Про специфіку роботи кімнати й поліцейської станції, а також їхнє технічне оснащення детально розповів присутнім начальник Могилів-Подільського райвідділу поліції Михайло Тарасюк.

На заходах також були присутні голова районної Ради та міський Голова, керівники окружної прокуратури та суду.
Дякуємо всім представникам влади та самоврядування, які долучилися до втілення проєктів. Це реальний результат вдалої співпраці, яка робить громаду безпечнішою.
Читайте також. В Укренерго розповіли, як вимикатимуть світло 20 лютого.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook