У Ладижині обговорили як вирішувати проблеми екології

В Ладижинській міській раді відбулося відкрите зібрання щодо обговорення екологічних проблем, які виникають у місті. Участь у нараді взяли заступник міського голови Олександр Олійник, юрист Борис Червінко, представники Муніципальної варти, начальник дільниці з питань благоустрою Іван Колодко, голова гаражного товариства номер 5 Віктор Закшевський, представник громадської організації «Народний центр екологічного контролю» Юрій Васильєв. 

Депутатка обласної Ради, секретар постійної комісії обласної Ради з питань охорони навколишнього природного середовища, екологічної безпеки та раціонального використання надр Людмила Головашич приєдналась до наради, де головним питанням розглядалось забруднення припаркової та лісової зони біля гаражних товариств на вулиці Польова у місті Ладижині. 

– Закликала присутніх на зібранні комплексно підходити до питання екологічного спрямування, – прокоментувала Людмила Головашич. – Особливу увагу необхідно звертати на екологічну освіту ще зі школи, потрібно встановлювати відповідні просвітницькі таблички з порадами щодо вивозу великогабаритного сміття. Всі мають знати про відповідальність. На мою думку, необхідно карати – штраф, суспільний осуд, виправні роботи. І врешті-решт – прибирати! Так, приміром, прибирають в центрі міста щодня, прибираємо ми вдома, тому це нормально періодично прибирати в лісі. Також важливо переймати досвід сусідніх громад зі збирання, сортування та переробки сміття.

Екологічні проєкти є надзвичайно важливими у нинішньому суспільстві, вважає депутатка Людмила Головашич, важлива участь кожного жителя, відповідальність і послідовність у розв’язанні цієї проблем. 

Присутніх на засіданні поінформували про боротьбу зі стихійними сміттєзвалищами. Їх в Ладижині наразі понад 30. Представник муніципальної поліції розповів, що звалища нанесли на інтерактивну карту. Однак, каже, дуже важко контролювати й патрулювати всі незаконні сміттєзвалища, не вистачає людей. Представник ГО «Народний центр екологічного контролю» Юрій Васильєв запропонував проводити спільні рейди та закликав чиновників особисто перейматися проблемами міста, щоб жителі відчували і допомогу, і контроль.

Голова гаражного товариства номер 5 Віктор Закшевський розповів про проблеми з  баками, звезення та викидання сміття людьми не з товариства, подорожчання вивезення сміття і несплату внесків. Він вніс пропозицію встановити відеокамеру для фіксації порушень.

Загалом обговорили всі нагальні питання, пов’язані зі стихійними сміттєзвалищами, недостатнім прибиранням сміття, нераціональним використанням природних ресурсів.

Нагадаємо, до Дня молоді у Вінниці організують екологічний квест.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook

2570 0

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.