Чотири роки тому вперше в Україні запрацював грантовий конкурс для бізнес-проєктів сільських підприємців «Село. Кроки до розвитку» від МХП. За час дії конкурсу вже 250 людей змогли започаткувати бізнес у сільській місцевості, отримавши грантову підтримку на суму понад 11,35 млн гривень.
“Щодо активності областей за кількістю переможців, то поки що лідирує Вінницька область із показником 1,65 млн гривень. Таку суму компанія МХП виплатила у вигляді грантів переможцям конкурсу у 2019 р», — ділиться заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко.
Василь Куриця, приватний підприємець із Вінниччини, вперше взяв участь у конкурсі «Село. Кроки до розвитку» й відразу переміг. Як розповідає Мирослава Борщ, бухгалтер підприємця, про програму МХП дізнались на тренінгу для підприємців сільської місцевості від ГО «Пангея Ультра».
«Наше оточення було налаштоване скептично. А от ми з Василем Курицею були впевнені у перемозі на 100%. Адже попередньо проаналізували попит місцевих жителів щодо переробки зернових та бобових на корм для тварин. Багато сімей тримають ВРХ, також свійських тварин, а от кормоцеху в населеному пункті немає. Якщо є така потреба у населення, то чому б нам не надавати ці послуги?», — пояснює Мирослава Борщ.
Господарство вже встигло придбати обладнання для помолу зерна на 3 фракції. У планах — через 5 років придбати обладнання для фасування комбікормів та реалізовувати вже готову продукцію.
Мирослава Борщ зазначає, що перемога господарства стала прикладом для інших фермерів.
«Коли наші знайомі підприємці дізнались про перемогу в конкурсі через Facebook, то відразу почали телефонувати, розпитували про деталі участі. Деякі читачі навіть чули й були на презентаціях «Село. Кроки до розвитку» у своїх регіонах, але думали, що то проста формальність. А наш приклад довів, що все у наших руках. І допомога від МХП реальна», — підсумовує бухгалтер.
У свій успіх вірила й Ілона Смірнова з Вінницької області, коли подавала бізнес-план на конкурс у 2019 р. Вона займається виготовленням весільного і святкового декору.
Зізнається, що про конкурс дізналась із Facebook, а бізнес-план писала самостійно.
«Соціальним у проєкті був той факт, що тепер люди з віддалених сіл могли отримувати якісні послуги декораторів та прикрасити своє свято чи фотосесію так само красиво і креативно, як у великих містах. Я рада, що мені це вдалося. Вже після перемоги у конкурсі ми безкоштовно виготовили декор та прикрасили приміщення бібліотеки в селі Іллінці під час її відкриття», — пояснює декораторка.
На виграні кошти студія декору придбала стільці для виїзних церемоній, тканини для виготовлення декору. І вже у 2019 р. робили свята у сільській місцевості Вінниччини красивими та вишуканими.
Дмитро Устиненко, сировар із с. Літин Літинського району Вінницької області, також про конкурс дізнався з відділу агропромислового розвитку місцевої райдержадміністрації. Написав бізнес-план, який вдало захистив у Вінниці. Ставши переможцем, сировар почав купувати обладнання для власної ферми, де утримує 40 дійних кіз та понад 100 овець.
«Перший транш отримав уже у вересні 2019 р. За ці кошти купив сироварку українського виробництва на 30 л для розсільних сирів, електропастух для стада, спеціальні ножиці для стрижки овець. Все, що було прописано у бізнес-плані, нам вдалося купити», — ділиться успіхами підприємець.
Нагадаємо, у Вінниці стартував конкурсу бізнес-планів для підприємців-початківців.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook