Про те, що саме перевірятимуть на блок-постах, роз’яснили у Вінницькій облдержадміністрації

У Вінниці додали ще одну “швидку” спеціалізовану бригаду, яка працюватиме для хворих з підозрою на COVID-19. Загалом таких бригад сьогодні в області 23. Про це 26 березня повідомив голова облдержадміністрації Владислав Скальський.

– Посилюємо карантинні заходи в області, це дає результат у боротьбі з розповсюдженням коронавірусної інфекції. Черговий раз наголошую, що найдієвіший варіант – залишатися вдома. Прошу бути усіх свідомими, берегти себе і своїх близьких, – зазначив Владислав Скальський.

Відповідаючи на запитання журналістів, голова облдержадміністрації роз’яснив ситуацію з блок-постами, які поставлені на території області.

— В Україні зараз відроджується санітарно-епідеміологічна служба. На таких блок-постах у подальшому працюватимуть представники цієї служби. Вони можуть вибірково перевіряти, чи немає людей з ознаками ГРВІ, а також те, чи немає в машині молочних продуктів без упаковки, які заборонені для продажу на ринках Вінниці. Це контроль виконання вимог, які запроваджені на території карантину, – пояснив Владислав Скальський.

Загалом наразі фіксують вдвічі менший потік автомобілів на виїздах і в’їздах у місто.

Стосовно потреб Вінниччини в експрес-тестах та інших засобах для боротьби з коронавірусом, він зазначив, що починалося все з того, що було 290 ліжок для інфекційних хворих. Зараз їх – 524. Є 89 боксованих палат і понад 50 напівбоксованих палат.

– Є тотальний дефіцит необхідних речей, але уряд робить все необхідне для централізованих закупівель. Наприклад, закуповує з Китаю засоби захисту та тести на коронавірус. Літак для цього з України літає до КНР. Проблема поступово вирішується, – говорить Владислав Скальський.
Щодо обмежувальних заходів, то за його словами, карантин поступово дає свої результати. Відтак, маємо по області зниження епідпорогу ГРВІ та грипу на 8,6% і він продовжує падати.

Одним із найважливіших питань сьогодні є підтримка бізнесу, який страждає від наслідків карантину.

– На рівень Уряду ми винесли нашу програму підтримки малого та мікро підприємництва. Зокрема орієнтуємось на три категорії підприємців. Це підприємства від п’яти людей, від п’яти до десяти, а також від 10 до 25 людей. Йдеться про тих, хто зараз має касові розриви і офіційно працевлаштованих працівників. Очікуємо погодження з Урядом цієї пропозиції і впровадження її на центральному рівні, – говорить очільник облдержадміністрації. – Основні підприємства продовжують працювати і ми контролюємо виконання заходів по захисту працівників і дезинфекції. Тут ми завжди на балансі розумного компромісу. Соціально відповідальні підприємства вже виконали необхідні кроки. Звісно, що втрати будуть і після закінчення терміну сплати податків ми зможемо оцінити всю ситуацію. Наразі точної відповіді в мене немає.

Нагадаємо, режим надзвичайної ситуації запроваджено в усій країні

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook